Regleman

  • BALKAN ŞAMPİYONASI SONUÇLARI (BALKAN CHAMPIONSHIPS RESULTS)

    Dünya Şampiyonası ayarında Balkan Şampiyonası Muhteşemdi.

    Şampiyanaya 2 takımla takılan Türk Milli Takımı tamamen yeni yeni sporculardan oluşan kadrosuyla büyük başarılar elde etti.

    Şampiyonaya Balkan Ülkelerinin ilgisi yüksekti.

    Balkan ülkeleri arasındaki işbirliğinin gelişmesi açısından önemli sonuçlar elde edildi.

     

    balkanbranda

  • 2013 TÜRKİYE WUSHU GENÇLER VE BÜYÜKLER BAY-BAYAN QİNDA VE BÜYÜKLER SANDA ŞAMPİYONASI 13-14-15-16-17 MART 2013 ANTALYA ALANYA SONUÇLARI

    Sanda Büyük Erkek

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ

    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri

    1 ADEM GÜNGÖRDÜ İSTANBUL ERKEK SANDA 48 KG
    2 HASAN TÜRKMEN MERSİN ERKEK SANDA 48 KG
    3 OSMAN KAVUKÇU HATAY ERKEK SANDA 48 KG
    1 ÇAĞDAŞ YIKILMAZ ADANA ERKEK SANDA 52 KG
    2 SERKAN KATIKCI İSTANBUL ERKEK SANDA 52 KG
    3 YUNUS ÇELİKTEMEL DİYARBAKIR ERKEK SANDA 52 KG
    3 AYDIN YIKILMAZ ADANA ERKEK SANDA 52 KG
    1 ABDULHAMİT EROL İSTANBUL ERKEK SANDA 56 KG
    2 ÜMİT BURKAÇ ORDU ERKEK SANDA 56 KG
    3 HALİM GÜNGÖR ÇANAKKALE ERKEK SANDA 56 KG
    3 SAVAŞ DAŞTAN KOCAELİ ERKEK SANDA 56 KG
    1 ALİ AY SAKARYA ERKEK SANDA 60 KG
    2 MURAT AYDEMİR İSTANBUL ERKEK SANDA 60 KG
    3 NURTEKİN SEKMEN İSTANBUL ERKEK SANDA 60 KG
    3 BİLAL ERCAN İSTANBUL ERKEK SANDA 60 KG
    1 SAVAŞ BEKAR TRABZON ERKEK SANDA 65 KG
    2 REHA YILDIZ İSTANBUL ERKEK SANDA 65 KG
    3 RECEP ÖZCAN KOCAELİ ERKEK SANDA 65 KG
    3 İSMAİL İNCİ İSTANBUL ERKEK SANDA 65 KG
    1 ÖMER ALLAR YALOVA ERKEK SANDA 70 KG
    2 ÖMER KUTUM ANKARA ERKEK SANDA 70 KG
    3 ÜNAL ALKAYIS MERSİN ERKEK SANDA 70 KG
    3 BEKİR ÇAŞKA ANKARA ERKEK SANDA 70 KG
    1 İSMAİL UZUNER İSTANBUL ERKEK SANDA 75 KG
    2 SERDAR ÇELİK KONYA ERKEK SANDA 75 KG
    3 TURGAY KAYA KAHRAMANMARAŞ ERKEK SANDA 75 KG
    3 YASİN PAMAY ÇORUM ERKEK SANDA 75 KG
    1 YAVUZ SELİM KAZANCI TRABZON ERKEK SANDA 80 KG
    2 TAYFUN ÖZTÜRK SİVAS ERKEK SANDA 80 KG
    3 SERHAT DEĞERMANCI KONYA ERKEK SANDA 80 KG
    3 GÖRKEM ARAYANCAN ANKARA ERKEK SANDA 80 KG
    1 EREN KURŞUN İSTANBUL ERKEK SANDA 85 KG
    2 EGENART RIZA DÖNMEZ ANKARA ERKEK SANDA 85 KG
    3 İRFAN TAŞDELEN TRABZON ERKEK SANDA 85 KG
    3 BURHAN YÜKSEL SAMSUN ERKEK SANDA 85 KG
    1 EMRE BAYRAKÇI İSTANBUL ERKEK SANDA 90 KG
    2 ÖZKAN DÜZENLİ İSTANBUL ERKEK SANDA 90 KG
    3 ALİ HAYDAR YANARDAĞ ANKARA ERKEK SANDA 90 KG
    1 MEHMET ÖZER KOCAELİ ERKEK SANDA 90 KG +
    2 KUDRET UZUNDİZ İSTANBUL ERKEK SANDA 90 KG +
    3 FATİH ÇİMİÇ İSTANBUL ERKEK SANDA 90 KG +
    3 MUHAMMED TALHA GÜLTEKİN AMASYA ERKEK SANDA 90 KG +

    Sanda Büyük Bayan

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri
    1 SEHER CENGİZ KAYSERİ BAYAN SANDA 48 KG
    2 CEYLAN GERKES İSTANBUL BAYAN SANDA 48 KG
    3 ÖZLEM KURT İSTANBUL BAYAN SANDA 48 KG
    3 ZEHRA HASPOLAT KAYSERİ BAYAN SANDA 48 KG
    1 ÖZNUR KIZIL İSTANBUL BAYAN SANDA 52 KG
    2 FUNDA TİKEN MERSİN BAYAN SANDA 52 KG
    3 SEDA EROĞLU KAYSERİ BAYAN SANDA 52 KG
    3 MERVE BADEMLİ İZMİR BAYAN SANDA 52 KG
    1 SÜMEYYE BARBAROS ISPARTA BAYAN SANDA 56 KG
    2 AYŞEGÜL BEHLİVAN MERSİN BAYAN SANDA 56 KG
    3 ÖZNUR DÜZENLİ İSTANBUL BAYAN SANDA 56 KG
    3 MERVE BALAK ÇORUM BAYAN SANDA 56 KG
    1 GÜLŞAH KIYAK İSTANBUL BAYAN SANDA 60 KG
    2 KÜBRA AKBULUT İSTANBUL BAYAN SANDA 60 KG
    3 FATMA AKYAĞ AKSARAY BAYAN SANDA 60 KG
    3 SONAY KILIÇ İSTANBUL BAYAN SANDA 60 KG
    1 HİLAL ŞEN İZMİR BAYAN SANDA 65 KG
    2 ESRA KUTLU HATAY BAYAN SANDA 65 KG
    3 EBRU SÖNMEZ SAKARYA BAYAN SANDA 65 KG
    1 ELİF KELEŞ TRABZON BAYAN SANDA 70 KG
    2 ÇİĞDEM AVCI HATAY BAYAN SANDA 70 KG
    3 PINAR ÜNLÜTÜRK İSTANBUL BAYAN SANDA 70 KG
    1 HATİCE KALENCİK NİĞDE BAYAN SANDA 75 KG
    2 HATİCE TOKUR İZMİR BAYAN SANDA 75 KG
    3 NEBAHAT AY MERSİN BAYAN SANDA 75 KG
    3 BUĞSE TOPUZ İSTANBUL BAYAN SANDA 75 KG

    18-30 Qinda Büyük Erkek

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri

    1 HASAN TAY İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 52 KG
    2 VOLKAN TUNÇER KOCAELİ ERKEK QİNDA BÜYÜK 52 KG
    3 CUMAALİ AYDOGAN İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 52 KG
    3 MUHAMMED RAMAZAN ŞENOL DİYARBAKIR ERKEK QİNDA BÜYÜK 52 KG
    1 ÖMER FARUK AVCI SAKARYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 56 KG
    2 UMUT UZGUR İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 56 KG
    3 ERCAN KESKİN SİVAS ERKEK QİNDA BÜYÜK 56 KG
    3 KEMAL ÇELİK İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 56 KG
    1 HAZIM ERDEM İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 60 KG
    2 TOLUNAY AYAZ İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 60 KG
    3 MUHAMMET SERTKAYA BURSA ERKEK QİNDA BÜYÜK 60 KG
    3 İSMAİL UZUNOĞLU KAYSERİ ERKEK QİNDA BÜYÜK 60 KG
    1 MUHAMMET URHAN İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 65 KG
    2 SEMİH YILDIZ İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 65 KG
    3 AHMET TETİK KONYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 65 KG
    3 İSA SARI SİVAS ERKEK QİNDA BÜYÜK 65 KG
    1 VEDAT TAŞKIRAN ANTALYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 70 KG
    2 FIRAT ÖZBEK İZMİR ERKEK QİNDA BÜYÜK 70 KG
    3 ÜNAL VARGÜN İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 70 KG
    3 CAHİT ARSLAN İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 70 KG
    1 SABRİ ERKAN ÖZBEY İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 75 KG
    2 MUHAMMET ÖZKARAN İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 75 KG
    3 MEHMET ÇULHA İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 75 KG
    3 EMRULLAH GÜL SİVAS ERKEK QİNDA BÜYÜK 75 KG
    1 HÜSAMETTİN BARLAK SİVAS ERKEK QİNDA BÜYÜK 80 KG
    2 RIDVAN ÖZAY ÇANAKKALE ERKEK QİNDA BÜYÜK 80 KG
    3 İBRAHİM ÇÖKELEZ UŞAK ERKEK QİNDA BÜYÜK 80 KG
    3 MUHAMMED ALİ ATİLLE MERSİN ERKEK QİNDA BÜYÜK 80 KG
    1 ERÇİN ŞİRİN İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 85 KG
    2 EMRE GÜLEÇ İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 85 KG
    3 ABDULLAH CEM AKIN ANKARA ERKEK QİNDA BÜYÜK 85 KG
    3 MEHMET MUHAMMETOĞLU BURSA ERKEK QİNDA BÜYÜK 85 KG
    1 CEMAL ALİ AL-WATTAR ADANA ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG
    2 MURAT BODUR İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG
    3 ŞABAN KESER SAKARYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG
    3 ERHAN YILMAZ MERSİN ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG
    1 FATİH YILDIZ İSTANBUL ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG +
    2 HÜSEYİN SALİH SELÇUK ANTALYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG +
    3 YUNUS EMRE BALIKÇI KONYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG +
    3 İSMAİL SARI ANTALYA ERKEK QİNDA BÜYÜK 90 KG +

    18-30 Qinda Büyük Bayan

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri
    1 EDA EROĞLU KAYSERİ BAYAN QİNDA BÜYÜK 52 KG
    2 SEVİLAY TAŞ ESKİŞEHİR BAYAN QİNDA BÜYÜK 52 KG
    3 EDA GÖKDOĞAN ANKARA BAYAN QİNDA BÜYÜK 52 KG
    3 NESLİHAN MOLLAOĞLU MERSİN BAYAN QİNDA BÜYÜK 52 KG
    1 FİLİZ DAĞAŞAN SİVAS BAYAN QİNDA BÜYÜK 56 KG
    2 GİZEM ŞAKAR İZMİR BAYAN QİNDA BÜYÜK 56 KG
    3 YASEMİN ÖZTÜRK KAYSERİ BAYAN QİNDA BÜYÜK 56 KG
    3 ZÜLAL CEYLAN İSTANBUL BAYAN QİNDA BÜYÜK 56 KG
    1 SEDANUR AKOĞLU İSTANBUL BAYAN QİNDA BÜYÜK 60 KG
    2 AYLİN OKAY MERSİN BAYAN QİNDA BÜYÜK 60 KG
    3 NAZAN ARICAN MERSİN BAYAN QİNDA BÜYÜK 60 KG
    3 AYŞE ABURŞU BURSA BAYAN QİNDA BÜYÜK 60 KG
    1 GÖKNUR YAŞIN DÜNDAR ADANA BAYAN QİNDA BÜYÜK 65 KG
    2 DİLARA KELEŞ KAYSERİ BAYAN QİNDA BÜYÜK 65 KG
    3 NURTEN YEŞİM PELİT SAKARYA BAYAN QİNDA BÜYÜK 65 KG
    3 MELTEM AKDEMİR ÇORUM BAYAN QİNDA BÜYÜK 65 KG
    1 NACİYE KÖSEBIYIKOĞLU İSTANBUL BAYAN QİNDA BÜYÜK 70 KG
    2 YAĞMUR TEZGEL KOCAELİ BAYAN QİNDA BÜYÜK 70 KG
    3 BETÜL YILDIZ KAYSERİ BAYAN QİNDA BÜYÜK 70 KG
    3 YASEMİN KÖSE BURSA BAYAN QİNDA BÜYÜK 70 KG

    16-17 Qinda Üst Genç Erkek

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri
    1 AHMET BARIŞ İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    2 MEHMET ALPTEKİN İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    3 AZAT YAKAR DİYARBAKIR ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    3 MUHAMMET YILMAZ TRABZON ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    1 MAHSUN ULUSAL İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    2 SELAHATTİN YILDIZ İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    3 MÜKREMİN GÖKTAŞ MERSİN ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    3 RECEP YILDIZ DİYARBAKIR ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    1 MURAT YILMAZ İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    2 MAZLUM ULUSAL İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    3 AHMET RESUL KARAYAKA İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    3 MAHMUT ALKAYIŞ MERSİN ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    1 İLYAS NAS İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    2 OĞUZHAN OFLU TRABZON ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    3 ANIL ÖMER BİLİR İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    3 OĞUZHAN YILDIZ MALATYA ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    1 ERKAN ÖZBEY İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 65 KG
    2 ABDULKADİR ÖZTÜRK İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 65 KG
    3 UMUT NAS TRABZON ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 65 KG
    3 İBRAHİM KAÇAR SAKARYA ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 65 KG
    1 ABDULSAMED KAĞAN YOLCU İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 70 KG
    2 HALİL METİN KARABABA İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 70 KG
    3 MUHAMMED ÇİFTCİ KAYSERİ ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 70 KG
    3 FURKAN FATİHHAN ÖZKARAN İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 70 KG
    1 İBRAHİM ALTUNSÖZ MERSİN ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 75 KG
    2 TAHİR ÖZLÜ KOCAELİ ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 75 KG
    3 MURAT ERDEM İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 75 KG
    3 ÖMER KOÇAK BURSA ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 75 KG
    1 YUSUFCAN YENİSU İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 80 KG
    2 ABDÜLHALİK GÜÇ İZMİR ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 80 KG
    3 MAZLUM ORAK İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 80 KG
    3 HASAN FATİH ARI KAYSERİ ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 80 KG
    1 TANER OLUÇ İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 85 KG
    2 MURAT ERKAL BARTIN ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 85 KG
    3 YUNUS EMRE GÜLEÇ KIRIKKALE ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 85 KG
    3 OĞUZHAN KARGI KAYSERİ ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 85 KG
    1 SERTAÇ KUŞ İZMİR ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG
    2 ALPER ALİYAZICIOĞLU TRABZON ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG
    3 FATİH YILMAZ İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG
    3 MURAT ÇELİK İSTANBUL ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG
    1 LÜTFİ DOĞAN GÜMÜŞ NİĞDE ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG + KARIŞIK LİSTE
    2 SAMET ÇELİK İZMİR ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG + KARIŞIK LİSTE
    3 ERCAN ÖZKAN İZMİR ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG + KARIŞIK LİSTE
    3 ABDULLAH HASNO HATAY ERKEK QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 90 KG + KARIŞIK LİSTE

    16-17 Qinda Üst Genç Bayan

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri
    1 AYŞE AYDINLI TRABZON BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    2 CANSEL ALPALTUN ADANA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    3 BÜŞRA ERDEM KONYA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    3 ŞERİFE TOY ANTALYA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 48 KG
    1 GAMZE FAZLIOĞLU İSTANBUL BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    2 SÜMEYYA GEZER ADANA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    3 GÜL NİDA KALFA TRABZON BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    3 KÜBRA ÖZDEN ADANA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 52 KG
    1 MELEK İPOR İZMİR BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    2 ÖZLEM ERDOĞAN DİYARBAKIR BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    3 SÜMEYYE ERDOĞDU ÇORUM BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    3 ESRA KURTULMUŞ İSTANBUL BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 56 KG
    1 GÖZDE NUR AVCI İSTANBUL BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    2 TUĞBA ÖZGE ŞİMŞEK ANKARA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    3 HİLAL İREM BİLİCİ ANKARA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    3 BÜŞRA ERGÜL KAYSERİ BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG
    1 HATİCE NUR YURCİ İZMİR BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG +
    2 TUĞBA AKGÜL KAYSERİ BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG +
    3 EZGİ ERGÜL İZMİR BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG +
    3 GÖZDE ÜNLÜ ANKARA BAYAN QİNDA ÜST GENÇ(16-17) 60 KG +

    14-15 Qinda Alt Genç Erkek

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri
    1 EMRE MERAL İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    2 MEHMET BURKAÇ ORDU ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    3 ÖZGÜR YILDIRIM ADANA ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    3 MUHAMMET ASLAN BATMAN ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    1 YUNUS MERAL İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    2 İHSAN EVYAPAN İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    3 MİRAÇ KELEŞ TRABZON ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    3 HARUN GÜLER İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    1 OKAN SOPA İZMİR ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    2 AHMET TALHA TAŞTEKİN AMASYA ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    3 ENES TARIK TOKDEMİR BURSA ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    3 RAMAZAN YASİR SAĞLAM İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    1 SERTUĞ KAAN SEVER ORDU ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    2 İBRAHİM ŞAPALOĞLU İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    3 KAHRAMAN TUT ORDU ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    3 MUHAMMED RAŞİD PEKŞEN TRABZON ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    1 ÖZBERK ERÇE ERİKLİ İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    2 YUSUF GÖKKAYA KAHRAMANMARAŞ ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    3 MEHMET KORKUSUZ İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    3 KEREM BAŞODA İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    1 ENES GEZER BURSA ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG
    2 BURHAN ÖZER İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG
    3 ETEM RASİM SEYDİOĞLU TRABZON ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG
    3 ORHAN AKAR TEKİRDAĞ ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG
    1 BATUHAN HÜRCAN İSTANBUL ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG +
    2 RECEP ÇAĞRITEKİN İZMİR ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG +
    3 MELİH YILMAZ İZMİR ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG +
    3 GÖRKEM KAMİL EKİZ ANTALYA ERKEK QİNDA ALT GENÇ(14-15) 60 KG +

    14-15 Qinda Alt Genç Bayan

    13.03.2013 - 17.03.2013

    SPORCU PERFORMANSI PUAN LİSTESİ
    S.No Sporcu Adı İli Yarışma Bilgileri
    1 SEDA KARGOĞLU ORDU BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    2 BERNA TUT ORDU BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    3 YETER FİDAN DİYARBAKIR BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    3 GAMZE GÜRÜNLÜ ADANA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 40 KG
    1 GAMZENUR SARI ORDU BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    2 GÜLGEZ AKTAŞ ANTALYA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    3 GÜLİSTAN ÖZEN ADANA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    3 FADİMENUR ÜNAL İZMİR BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 45 KG
    1 HACER GÜLMEZ İSTANBUL BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    2 YELİZ SEFUNÇ DİYARBAKIR BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    3 CEYLAN KAYA İSTANBUL BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    3 KEZİBAN KUTLU KAYSERİ BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 48 KG
    1 BEYZANUR KARAKAYA ANKARA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    2 ELİF DEMİR ÇORUM BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    3 BÜŞRA EZGİ DUMAN ANTALYA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    3 ESRA ERGÜL KAYSERİ BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 52 KG
    1 ALEYNANUR KARAGÖZ İSTANBUL BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    2 NESRİN ERGÜL İZMİR BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    3 FATMA NUR KURT KAYSERİ BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    3 SERVET DENİZ KAYSERİ BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 KG
    1 HATİCE NUR ÇEPNİLİ ANTALYA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 kg +
    2 ŞEYDA NUR HASKIRIŞ İSTANBUL BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 kg +
    3 BURÇİN ÖZEKEN MERSİN BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 kg +
    3 FATMA PARÇAL ANKARA BAYAN QİNDA ALT GENÇ(14-15) 56 kg +

  • 2013 TÜRKİYE WUSHU GENÇLER VE BÜYÜKLER BAY-BAYAN QİNDA VE BÜYÜKLER SANDA ŞAMPİYONASI TALİMATI

    TÜRKİYE WUSHU GENÇLER VE BÜYÜKLER BAY-BAYAN QİNDA VE BÜYÜKLER SANDA ŞAMPİYONASI TALİMATI

    MÜSABAKA YERİ : ANTALYA ALANYA, ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU
    MUSABAKA TARİHİ : 13-14-15-16-17 MART 2013
    TEKNİK TOPLANTI : 13 Mart Çarşamba günü saat 10:00 Atatürk Kapalı Spor Salonu toplantı salonu
    TARTI : 13 Mart Çarşamba günü saat 12:00- -16:00 arası yapılacaktır.
    KİLO TOLERANSI : Yoktur
    MÜSABAKA SAATİ :Her Gün saat 09:00, da başlayacaktır.
    AÇILIŞ TÖRENİ : 16 Mart Cumartesi Günü saat 14:00-15:00 arası yapılacaktır.
    KUŞAK DURUMU : SANDA ve Qinda için kuşak Kahverengi Beyaz 2 Bant. Gençler yeşil Kuşak
    KİMLİK ve LİSANS : Her sporcunun lisansları 2013 vizeli ve Wushu Sporcu Kimlikleri (Türkiye Wushu Federasyonu Wushu spor branşı ) olacak.
    EŞLEŞTİRME : SANDA ve QİNDA Eşlendirme Bilgisayar ortamında yapılacaktır.
    Aşağıdaki yazmış olduğumuz yaş hesaplamaları IWUF kuralları baz alınarak yapılmıştır.
    BÜYÜKLER FULL SANDA YAŞ DURUMU : Büyükler 18 ve 35 Yaş .
    Bay ve Bayan 18-35 yaş 1995 ve 1978
    Bay kilo 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, +90 kg
    Bayan kilo 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75 kg

    Dikkat: Ewuf Kurallarına göre, Milli Takıma girmiş ve Ülkemizi Sanda Kategorisinde Uluslararası yarışmalarda temsil etmiş sporcular, Qında Yarışmalarına katılamayacaklar.

    BÜYÜKLER QİNDA YAŞ DURUMU: Büyükler 18 ve 30 yaş .
    Bay ve Bayan 18- 30 yaş 1995 ve 1983
    Bay kilo 52-56-60-65-70-75-80-85-90+90 Kg
    Bayan kilo 52-56-60-65-70 Kg
    QİNDA YAŞ DURUMU GENÇLER: Gençler 14-15 ve 16 -17 Yaş Durumu ve (Ewuf) 2.Geleneksel Avrupa Şampiyonası Reklamanına uygun hazırlanmıştır.
    YAŞ HESAPLAMASI: IOC kurallarına Göre 1Ocak'a göre hazırlanmıştır.
    KATEGORİ YAŞ SİKLETİ (KG)
    GENÇLER 14-15 YAŞ (1999-1998 (Doğumlular)
    Gençler Erkek 40-45-48-52-56-60-+60 kg
    Gençler Bayan 40-45-48-52-56 +56 kg
    GENÇLER 16-17 YAŞ(1997-1996 Doğumlular)
    Gençler Erkek 48-52-56-60-65-70-75-80-85-90 kg
    Gençler Bayan 48-52-56-60+60 kg

    Not: Qında da + Kilolarda en fazla 10 kg fark olacaktır.

    QİANDA SERBEST VURUŞ BÖLGELERİ:Kafanın yanlarına, Gövdeye, Dış baldıra vuruş yapılabilir
    QİANDA YASAK VURUŞ BÖLGELERİ:Kafanın arkası, Gırtlak, Boyun. Kasıklar,İç Baldır,Eklemler.
    MÜSABAKA SÜRELERİ:
    a ) Sanda - Qinda müsabakaları eleme usulü olacaktır. Müsabakalar 3 raunt 2 dakika üzerinden yapılacaktır. Dinlenme süresi 1 dakikadır.
    HARCIRAH:
    a) Dereceye giren sporculara Federasyonca harcırah ödenmeyecektir.
    b) Bu müsabakalarda harcırah alamayan sporcu, antrenör ve idarecilerin harcırahları ile yol ücretleri kendi kulüp veya sporcu potansiyeli bütçe imkanı göz önünde bulundurularak bağlı oldukları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenebilecektir.

    SANDA GİYSİ VE KORUYUCU MALZEMELER;

    (Eldiven, Kask ve Sefkat, Federasyon tarafından kabul edilen özelliklerde olanlar kullanılacak, bu malzemeler Federasyon tarafından temin edilerek yarışmacılara maçlarda kullanılmak üzere verilecek)

    a) Tüm sporcular yanlarında kagi, dişlik, bandaj, bulundurmak ve giymek zorundadırlar. Sporcular müsabakaya eksik malzeme ile iştirak etmeyeceklerdir. Eksik malzeme ile platforma çıkan sporculara 30 saniye süre tanınacak olup bu süre içerisinde malzemesini tamamlamadığı takdirde müsabakadan diskalifiye edilecek olup bu konuda yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.
    b) Erkekler Sanda; kırmızı şort - kırmızı tişört, siyah şort – siyah tişört
    c) Bayanlar Sanda Kırmızı şort uzun Tayt – kırmızı tişört, siyah şort,Uzun tayt – siyah tişört yanlarında bulunduracaklardır
    d) Müsabakada kullanılan Eldivenler 65 kg 8 Onz olacaktır.70 kg Üstü 10 Onz olacaktır.

    QİNDA GİYSİ KORUYUCULARI MALZEMELERİ:

    (Eldiven, Kask ve Şefkat, Federasyon tarafından kabul edilen özelliklerde olanlar kullanılacak, bu malzemeler Federasyon tarafından temin edilerek yarışmacılara maçlarda kullanılmak üzere verilecek)

    a) Tüm sporcular yanlarında kagi, dişlik, bandaj, bulundurmak ve giymek zorundadırlar. Sporcular müsabakaya eksik malzeme ile iştirak etmeyeceklerdir. Eksik malzeme ile platforma çıkan sporculara 30 saniye süre tanınacak olup bu süre içerisinde malzemesini tamamlamadığı takdirde müsabakadan diskalifiye edilecek olup bu konuda yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.
    b) Erkekler Qında; kırmızı uzun pantolon- kırmızı tişört, siyah uzun pantolon– siyah tişört
    c) Bayanlar Qında Kırmızı uzun pantolon– kırmızı tişört, siyah,Uzun pantolon– siyah tişört yanlarında bulunduracaklardır
    d) Müsabakada kullanılan Eldivenler 65 kg 8 Onz olacaktır.70 kg Üstü 10 Onz olacaktır
    SAĞLIK: Sporculardan sağlık belgeleri olanlar, evraklarını yanlarında bulunduracaklardır.
    İL LİSTELERİ: İller Her Kg de 4 er Sporcu ile, İSTANBUL Her Kg de 8 sporcu ile katılacak.
    Not: Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece yapmış Milli Sporcular Türkiye Şampiyonasına (Sanda) direk katılacaktır.
    İtirazlar, Hakemlerle Aynı Kararda olmayan Antrenör-Koç, maçın bitiminden en fazla 15 dk. İçinde (İTİRAZ KURULUNA) başlıklı dilekçe, 100 TL, ve Kamera görüntüsü ile başvuruda bulunacak.
    Not: 15 dk. Geçen başvurular, Eksik belge ve cep telefonu görüntüsü ile yapılan itirazlar kesinlikle kabul edilmeyecektir. )
    Gerekli incelemeler neticesinde haklı olduğu tespit edilenlerin ücretleri iade edilecek olup, haksız olarak değerlendirilenlerin ücretleri tutanak karşılığında Federasyon hesabına yatırılacaktır.

    DİĞER KONULAR:

    1-Sporcular ve antrenörler hiçbir şekilde müsabakalarda formalarına ay yıldız takmayacak, Türkiye yazısı olan eşofman giymeyeceklerdir. (Milli takımı simgeleyen hiçbir amblem bulundurmayacaklardır.)
    2-Müsabakalarda, antrenörlük belgesi olmayan ve İl listesinde adı bulunmayan antrenörler koçluk yapamaz, koçluk yapacak antrenörlerde eşofmanlı olarak, ve Antrenör Kartları olacak şekilde, koçluk yapmak zorundadır bunlara uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem uygulanacaktır.
    3-Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı olan antrenör ve sporcularımız pasaportlarını ve pasaport fotokopileri ile birlikte nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle müsabakalara alınacaktır.
    4-Müsabakalar sonucunda ilk üç 1,2,3,3. dereceye giren sporculara madalya törenine spor ayakkabısı ve eşofmanla çıkmak zorundadırlar.

    İL SORUMLULUKLARI:

    Salonun 13 Mart 2013 Çarşamba günü yarışmalar için hazırlanması
    2 Sanda platformu alanı 8 m x 8 m, ve etrafında 5 er adet küçük hakem masası ile ilgili gerekli teçhizatlarının hazırlanması.
    1 adet büyük jüri masası, Doktor, Basın ve Hakemlerin oturabilmesi için yeterli sandalye
    3 mikrofon, 3 kronometre
    1 ambulans, 2 doktor, ilkyardım araç ve gereçlerinin temini.
    En yakın devlet hastanesinin haberdar edilmesi.
    Açılış töreni için gerekli teçhizat
    Teknik toplantı salonu
    2 adet elektronik tartı
    1 adet bilgisayar ve yazıcısı
    1 adet fotokopi cihazından faydalanma imkanı
    Türkiye Şampiyonası Müsabaka Talimatı (Ewuf) Avrupa Wushu federasyonu 2. Avrupa Geleneksel Şampiyonası reklamanına ve (TWF) Türkiye Wushu Federasyonu talimatlarına uygun olarak hazırlanmış olup, yer almayan konularda Türkiye Wushu Federasyonu yetkilidir.

    Konaklama ile ilgili detaylı bilgi: Özgür AKDAĞ 0542 621 37 50

    Mehmet Zeki AKINCI
    Wushu Federasyonu Başkanı

    Sanda Yarışma Formu İndir....

    QINDA YARIŞMALARINDA BİLİNMESİ VE VEYA DİKKAT EDİLECEK VE UYGULANACAK KURALLAR

    Yukarıda belirtilmeyen kurallar Sanda oyun kurallar ile aynı
    Ekipman
    Yarışmacılar, Kurallar Komitesice kabul edilebilir, standartlarına uygun bir şekilde bütün Koruyucu ekipmanlarını tedarik etmekten kendileri sorumlu olacaktır. Ekipmanlar iki kategoride olacaktır:
    zorunlu ve isteğe bağlı.
    Zorunlu Ekipmanlar: IWUF tarafından sanshou'da baş koruması, bacak ve tarak kemiği, boks eldivenleri, Göğüs Koruyucu, diş koruyucusu, kasık koruyucu ve bayanlar için göğüs koruyucu kullanma konusunda aynı standartlar uygulanacaktır.

    Not: Iwuf 2005 Yılında "Bacak ve Tarak kemiği" koruyucusunu kaldırdı.
    İsteğe Bağlı Ekipmanlar: Şu anda belirtilmemiştir.

    Geçerli Hedef Bölgeler)
    Başı yan tarafları, gövde ve dizin üst kısmında bulunan uyluklar.

    Yasaklı Teknikler

    Aşağıda belirtilen teknikler kesinlikle yasaktır:
    Temaslı ya da aldatmaca bir şekilde yüze vurma.
    Çeneye ve eklemlere yönelik doğrudan hücumlar.
    Kafayla vurma, dirsek ve diz vuruşları

    Tehlikeli vuruşlar – Ciddi yaralanmalara neden olacak her tür vuruş (boyun, karın ve omuz gibi bölgelere yapılan vuruşlar gibi). Yarışmacının, vücudunun hassas bir yerine (baş, boyun, omurga, omuz, diz ya da diğer eklem yerleri) ağır ciddi bir şekilde düşmesine neden olacak vuruşlar. Göğüs hizasından yukarı bir yükseklikten yapılan vuruşlar.
    Süreyi boşa geçirme
    Boğucu ya da baskı yapıcı teknikler.
    3 saniyeden fazla bir süre için yakalama ve birbirine sarılma.

    Rakip yarışmacıyı bir ya da iki elle tutup diğer elle vurma ya da tekme atma.
    Vücudun belli bir noktasına, özellikle de kafaya kısmına sürekli olarak vurma.
    Rakip yarışmacıyı 1 metreden fazla itme.

    Hedefe yönelik yapılmış olsun ya da olmasın, puan almaktan çok rakip yarışmacının yaralanması için kasıtlı olarak yapılan her türlü hareket yasaklanmıştır. Darbe rakibe temas etseydi ne olurdu yönünde her tür ihtimal göz önünde bulundurulacaktır.

    Darbelerin kuvveti, bütün kategorilerin potansiyel gücünün %10'undan az olacak ve bundan fazla olması durumunda, aşırı güç kullanımı kategorisine girip yarışmacı, özel ya da seyirciye açık uyarı alma ve/veya diskalifiye olma ihtimaliyle karşılaşacaktır (önceden bir uyarı yapılabilir ya da yapılmaz).

    Yasaklı Hücum Alanları
    Aşağıda belirtilen vücut bölümlerine herhangi bir şekilde hücum yapmak yasaktır.

    Yüz.
    Başın arka kısmı.
    Gözler ve karın bölgesi. (Ön kırık)
    Kasık.
    Kalça (uyruk).
    Böbrekler.
    Dizler, dirsekler ve diğer eklemler.

    Bir faul ya da diğer yasaklı hareketlerin yapılması durumunda karşılaşmanın hakemi veya Baş Hakem uyarı ya da ceza verebilir. Toplam ceza sayısının 6 puanı geçmesi durumunda, yarışmacı otomatik olarak diskalifiye edilecektir. Karşılaşmanın bir raunddan fazla olması durumunda, cezalar o karşılaşmada yapılacak olan bir sonraki rauntlara aktarılacak ve geçerli olacaktır. Bir karşılaşmada toplanan cezalar, diğer karşılaşmalarda sayılmayacaktır;

    Ancak, yarışmacının avantaj elde etmek için sürekli faul yapması durumunda, 6 ceza puanı verilmediği halde Baş Hakem, herhangi bir yarışmacıyı müsabakanın herhangi bir bölümünden ya da tümünden diskalifiye edebilir.
    Yarışmacının yasaklı bir hareketi yapması durumunda (ciddi bir yaralanmaya neden olsun ya da olmasın), hakem hareketin ciddiyetini değerlendirecek ve aşağıdaki durumları uygulamaya koyacaktır:
    Dinlenme zamanı ya da boş zaman imkanı sunan, diş koruyucusunu ya da herhangi bir ekipmanı çıkarma

    Yarışmada bir sporcunun müsaade edilen maksimum ceza puanları şu şekildedir.
    Maçın her bir raundu için 3 puan, 3 rauntluk maç için 6 ceza puanı.
    Böyle durumlarda bir sporcu bir rauntta 3 ceza puanın dan fazla ceza alırsa, raundu kaybeder, 6 ceza puanı alan yarışmacının rakibi otomatik olarak maçın galibi ilan edilir.

    Diskalifiye
    Yarışmacının bir karşılaşmada 6 ceza puanı alması durumunda diskalifiye yöntemi otomatikman uygulanır.

    Hakem, Baş Hakemin de onayıyla birlikte herhangi bir önceden yapılmış uyarı ya da ceza olmadan nedenini belirtmek ve kanıtlamak suretiyle yarışmacıyı diskalifiye edebilir.
    Bu, özellikle yarışmacının rakibine ya da yetkililere karşı davranışlarından kaynaklanabilir.

    Yarışmacı,rakibini kasti olarak yaralama eğilimi gösterirse ya karşılaşma ya da müsabakadan diskalifiye cezası verilebilir.

    Merkez Hakem Kurulu

    wushumhk@hotmail.com

  • 2013 TÜRKİYE WUSHU TAOLU ŞAMPİYONASI MİNİK, YILDIZ, GENÇ VE BÜYÜKLER GELENEKSEL VE MODERN TAOLU ŞAMPİYONASI TALİMATI

    TÜRKİYE WUSHU TAOLU ŞAMPİYONASI GENÇ VE BÜYÜKLER GELENEKSEL VE BÜYÜKLER MODERN TAOLU ŞAMPİYONASI YARIŞMA TALİMATI

    MÜSABAKA YERİ : SAKARYA, ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU
    MUSABAKA TARİHİ : 20-21-22 MART 2013
    TEKNİK TOPLANTI : 20 Çarşambagünü saat 10:00 Atatürk Kapalı Spor Salonu toplantı salonu
    KAYIT : 20 MartÇarşambagünü saat 11:00- -13:00 arası yapılacaktır.

    YARIŞMA SAATİ: Her Gün saat 09:00, da başlayacaktır.
    AÇILIŞ TÖRENİ : 21 Mart Perşembe Günü saat 14:00-15:00 arası yapılacaktır.
    KUŞAK DURUMU : Büyükler için kuşak Kahverengi 2 Beyaz Bant. Gençler Yıldızlar ve Minikler yeşil Kuşak,
    KİMLİK ve LİSANS : Her sporcunun lisansları 2013vizeli ve Wushu Sporcu Kimlikleri (Türkiye Wushu Federasyonu Wushu spor branşı ) olacak.
    SIRALAMA : TAOLU Yarışma sıralaması Bilgisayar ortamında yapılacaktır.
    YAŞ DURUMU: Yaş hesaplamaları IWUF kuralları baz alınarak yapılmıştır.

    GELENEKSEL TAOLU YAŞ GRUPLARI
    a) İleri yaş: 31 - 50 Taolu yaş grubu (65 yaşına kadar olanlar sadece geleneksel Taichiquan)
    b) Büyükler 18 - 30 yaş Taolu
    c) Gençler 12 - 17 yaş Taolu
    d) Küçük çocuklar : 12 yaş altı Taolu

    YARIŞMA KATEGORİLERİ
    1.Grup : Geleneksel Taichiquan
    Chen, Yang, Sun, Wu, Wu( Hao ), Li, Wudang Zhaobao, Aletli Taichiquan
    2.Grup: Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiguan, Açık el, Silah, Duilian
    3.Grup: Geleneksel Nanquan
    Geleneksel Guandong, Fuijian, Sichuan- Nanquan okul stilleri
    ( Hong, Li, Mo, Cailifo) Açık el, Silah, Duilian
    4.Grup: Geleneksel Shaolinquan
    Açık el, Silahlı, Duilian
    5.Grup: Geleneksel Taklit Stilleri: Houquan, Yinzhuquan, zuiquan, Tanglangquan, Ditanquan, Zonghequan, Minghequan, Açık el, Silahlı, Duilian
    6.Grup: Geleneksel Tongbeiquan, Fanziquan, Chuojiao, Pigua, Açık el, silahlı, Duilian
    7.Grup: Geleneksel Yongchun ( Wing chun )
    8.Grup: Diğer Geleneksel Stiller: Chaquan-Huaquan, Bauquan, Bamei ( Pakmei )
    Liuhequan, Gongliquan, Yueliaquan, Wudangquan
    ZAMAN: Taichiquan - 3 dakika, Açık el formları - 2 dakika, Duilian - 1 dakika
    NOT: Geleneksel Taoluda Sporcularda yarışma sınırlaması yoktur.

    MODERN TAOLU YAŞ GRUPLARI:
    Bay-Bayan Modern Wushu Türkiye Şampiyonasında yaş sınırlaması yoktur.

    Yarışma Kategorileri:
    OPSİONAL FORMLAR:Chan guan-Nan guan-Taichi guan-Dao shu-Jien shu-Gun shu-Çiang shu-Nangun-Nandao-Taichi jien-Duilian
    STANDART FORMLAR: Chan guan-Nan guan-Taichi guan-Dao shu-Jien shu-Gun shu-Çiang shu-Nangun-Nandao-Taichi jien
    SERBEST FORMLAR (MODERN): Açık el formları- Aletli formlar
    ZAMAN TUTUMU:Açık el formlar 1dk 20sn(Taichi guan-Taichi jien 3-5 /5-7dk dır.)
    Opsional formlarda açık el ve kısa silahlarda nandu (2.puan)zorunluluğu vardır.
    Standart formlarda 1.2.3.guidin formlar birlikte yarışabilirler.
    Bir sporcu 1 Açık el 1 Kısa silah 1 Uzun silah ve duilan'da yarışabilir.
    Daha önce Dünya Şampiyonasında derece yapan sporcular direk, Türkiye Şampiyonasına katılabilirler.
    Dünya Şampiyonu olan sporcular yarışmaya katılmaya bilirler, ancak performanslarını teknik kurula sunarlar.
    Opsional formlarda yarışacak olan sporcular, opsional formlarını doldurarak antrenörün imzası ile birlikte şampiyonadan önce MHK' kayıt sırasında teslim etmeleri gerekiyor, formlarını teslim etmeyen sporcular kabul edilmeyecek.

    HARCIRAH
    a) Dereceye giren sporculara Federasyonca harcırah ödenmeyecektir.
    b)Bu müsabakalarda harcırah alamayan sporcu, antrenör ve idarecilerin harcırahları ile yol ücretleri kendi kulüp veya sporcu potansiyeli bütçe imkanı göz önünde bulundurularak bağlı oldukları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenebilecektir.

    SAĞLIK: Sporculardan sağlık belgeleri olanlar, evraklarını yanlarında bulunduracaklardır.
    İL LİSTELERİ: İllerden katılım sınırlaması yoktur.
    İtirazlar,Hakemlerle Aynı Kararda olmayan Antrenör-Koç, Taolu Performansın bitiminden en fazla 15 dk. İçinde (İTİRAZ KURULUNA) başlıklı dilekçe, 100 TL, ve Kamera görüntüsü ile başvuruda bulunacak.
    Not: 15 dk. Geçen başvurular, Eksik belge ve cep tefonu görüntüsü ile yapılan itirazlar kesinlikle kabul edilmeyecektir. )
    Gerekli incelemeler neticesinde haklı olduğu tespit edilenlerin ücretleri iade edilecek olup, haksız olarak değerlendirilenlerin ücretleri tutanak karşılığında Federasyon hesabına yatırılacaktır.
    DİĞER KONULAR:
    1-Sporcular ve antrenörler hiçbir şekilde müsabakalarda formalarına ay yıldız takmayacak, Türkiye yazısı olan eşofman giymeyeceklerdir. (Milli takımı simgeleyen hiçbir amblem bulundurmayacaklardır.)
    2-Müsabakalarda, antrenörlük belgesi olmayan ve İl listesinde adı bulunmayan antrenörler koçluk yapamaz, koçluk yapacak antrenörlerde eşofmanlı olarak koçluk yapmak zorundadır bunlara uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem uygulanacaktır.
    3-Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı olan antrenör ve sporcularımız pasaportlarını ve pasaport fotokopileri ile birlikte nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle müsabakalara alınacaktır.
    4-Müsabakalar sonucunda ilk üç 1,2,3,3. dereceye giren sporculara madalya törenine spor ayakkabısı ve eşofmanla çıkmak zorundadırlar.

    İL SORUMLULUKLARI:
    Salonun 20 Mart 2013 Çarşamba günü yarışmalar için hazırlanması
    2 Taolu Halısı ve 3 adet hakem masası ile ilgili gerekli teçhizatlarının hazırlanması.
    1 adet büyük jüri masası, Doktor, Basın ve Hakemlerin oturabilmesi için yeterli sandalye
    3 mikrofon, 3 kronometre
    1 ambulans, 2 doktor, ilkyardım araç ve gereçlerinin temini.
    En yakın devlet hastanesinin haberdar edilmesi.
    Açılış töreni için gerekli teçhizat
    Teknik toplantı salonu
    1 adet bilgisayar ve yazıcısı
    1 adet fotokopi cihazından faydalanma imkanı
    Talimatlarda yer almayan konularda Türkiye Wushu Federasyonu yetkilidir.

    Mehmet Zeki AKINCI
    Wushu Federasyonu Başkanı

  • İSTANBUL GENÇLER BAY – BAYAN QİNDA VE TAOLU BÜYÜKLER BAY – BAYAN SANDA QİNDA VE TAOLU ŞAMPİYONASI

    Halkalı Toplu Konutlar Atakent Mah. 3. Etap Küçükçekmece / İstanbul

    MÜSABAKA TARİHİ : 07 – 08 – 09 – 10 MART 2013
    TEKNİK TOPLANTI : 8 Mart Cuma günü saat 08.30 – 09.30 Osman Solakoğlu Kapalı Salonu
    TARTI : 7 Mart Perşembe günü saat 18:00 – 21:00 arası yapılacaktır.Katılan Kulüpler Listelerinde kategorilerini ayrı ayrı belirtip, (Örn: Alt Gençler Qinda, Gençler Qinda, Büyükler Qinda, Büyükler Sanda vb.) bu listeden ÜÇ ADET hazırlayıp tartı hakemine 2013 Yılı VİZE'Lİ antrenör imzası ile il hakem kuruluna vermesi gerekmektedir.

    KİLO TOLERANSI : Kilo toleransı yoktur.
    MÜSABAKA SAATİ : Cuma saat 10:00 , Cumartesi ve Pazar saat 09:00'da başlayacaktır.
    AÇILIŞ TÖRENİ : 9 Mart Cumartesi saat 14:00'te yapılacaktır.
    KUŞAK DURUMU : Sandave Qindaiçin Kahverengi Beyaz 2 Bant, Taolu İçin Yeşil Kuşak olacaktır
    KİMLİK ve LİSANS : Her sporcunun lisansları 2013vizeli (Türkiye Wushu Federasyonu Wushu spor branşı ) olacaktır. Gerektiğinde nüfus cüzdanları ibraz edilecektir.

    GİYSİ VE EKİPMANLAR: Gençler ve Büyükler Qinda kategorisinde yarışacak olan sporcular, UZUN SİYAH & KIRMIZI ALT GİYMEK ZORUNDADIR, diğer elbise ve teçhizatlar SANDA Kategorisinde olduğu gibi olacaktır.

    MÜSABAKA SÜRELERİ :
    a ) Sandave Qinda müsabakaları eleme usulü olacaktır. Müsabakalar 3 raunt2 dakika üzerinden yapılacaktır. Dinlenme süresi 1 dakikadır.
    b )Taoluyarışmaşekil puan usulü olacak.
    c ) Taoluformkategorileri standart, opsiyonelve serbest olarak3 kategoride yapılacaktır. Standart veya opsiyonel Taolu zamanı1 dakika 20 saniyedir. Serbest stilde süre yoktur. Standart Taijiquan veya Taijijian Taolu zamanı 5 veya 6 dakika, opsiyonel Taijiquan veya TaijijianTaolu zamanı3 ve ya4 dakikadır.
    d ) GelenekselTaolu Zaman Taichinguan – 3 dakika, Açık el formları – 2 dakika, Duilian – 1 dakikadır.
    YAŞ HESAPLAMASI : IOC kurallarına Göre1 Ocak'a göre hazırlanmıştır.

    BÜYÜKLER SANDA YAŞ DURUMU :Büyükler 18 ve 30 Yaş hesabı1 Ocak olarak hesaplanır.
    Bay ve Bayan 18 – 35 yaş 1995 ve 1978
    Bay kilo 48 – 52 – 56 – 60 – 65 – 70 – 75 – 80 – 85 – 90 – +90 kg
    Bayan kilo 48 – 52 – 56 – 60 – 65 – 70 – 75 kg
    BÜYÜKLER QİNDA YAŞ DURUMU : Büyükler 18 ve 30 Yaş hesabı1 Ocak olarak hesaplanır.
    Bay ve Bayan18 – 30 yaş 1995 ve 1983
    Bay kilo 52 – 56 – 60 – 65 – 70 – 75 – 80 – 85 – 90 – +90 kg
    Bayan kilo 52 – 56 – 60 – 65 – 70 Kg
    GENÇLER QİNDA YAŞ DURUMU : Gençler 14 – 15 ve 16 – 17 Yaş hesabına ve 2013 Geleneksel Avrupa Şampiyonası reglamanınagöre2 kategoride hazırlanmıştır.
    Gençler Bay – Bayan14 – 15 Yaş Gurubu
    Gençler Bay – Bayan 16 – 17 Yaş Gurubu

    GENÇLER 14 – 15 YAŞ ( 1999 – 1998 Doğumlular )
    Gençler Bay 40 – 45 – 48 – 52 – 56 – 60 – +60 kg
    Gençler Bayan 40 – 45 – 40 – 52 – 56 – +56 kg
    GENÇLER 16 – 17 YAŞ ( 1997 – 1996 Doğumlular )
    Gençler Bay 48 – 52 – 56 – 60 – 65 – 70 – 75 – 80 – 85 – +80 kg
    GençlerBayan 48 – 52 – 56 – 60 – +60 kg

    QİNDA PUANLAMA: Kafanın yanlarına, gövdeye, dış baldıra vuruş yapılabilir.

    MODERN TAOLU YARIŞMA KATAGORİLERİ :
    IWUF'un kabul ettiği 1.2.3.Guidin formlarve Opsiyonel Taolu rutinleri yarışacaktır.
    1.2.3. Guidin Formlar birlikte yarışabilirler.
    Boş el formları Kısa silah formları Uzun silahlar
    1-Chanquan 1-Jlanshu 1-Qianngshu
    2-Nanquan 2-Daoshu 2-Gunshu
    3-Taijiquan 3-Taijijian 3-Nangun
    4-Nandao

    YARIŞMA SAYISI :Her bir yarışmacı en fazla 3 kategoride ve 1 duilian kategorisinde katılabilir.
    TAOLU YAŞ DURUMU: Yaş sınırlaması yoktur

    OPSİYONEL TAOLU: Opsiyonel Taolu kategorisinde yarışacak olan sporcular opsiyonel bilgi formu çizelgesini hazırlayarak ve puan kriterlerini numaralandırarak MHK Başkanına onaylatacaktır. Opsiyonel çizelgeyle ilgili olarak teknik komiteye bilgi verilecektir. Opsiyonel Taoluda en az 1 tane B serisi hareket bulundurmak zorundadırlar, açık el ve kısa silahlarda iki puan toplama zorunluluğu vardır. Uzun silahlarda sıçrama zorunluluğu yoktur.

    GELENEKSEL STİLLER:
    YAŞ GRUPLARI
    a) İleri yaş: 31 - 50 Taolu yaş grubu ( 65 yaşına kadar olanlar sadece geleneksel Taichiquan )
    b) Büyükler : 18 - 30 yaş Taolu
    c) Gençler: 12 - 17 yaş Taolu
    d) Küçük çocuklar: 12 yaş altı Taolu
    YARIŞMA KATEGORİLERİ
    1.Grup:GelenekselTaichiquan
    Chen, Yang, Sun, Wu, Wu ( Hao ), Li, Wudang Zhaobao, AletliTaichiquan
    2.Grup:Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiguan, Açık el, Silah, Duilian
    3.Grup:Geleneksel Nanquan
    Geleneksel Guandong, Fuijian, Sichuan- Nanquan okul stilleri ( Hong, Li, Mo, Cailifo) Açık el, Silah, Duilian
    4.Grup: Geleneksel Shaolinquan, Açık el, Silahlı, Duilian
    5.Grup: Geleneksel Taklit Stilleri
    Houquan, Yinzhuquan, zuiquan, Tanglangquan, Ditanquan, Zonghequan, Minghequan, Açık el, Silahlı, Duilian
    6.Grup: Geleneksel Tongbeiquan, Fanziquan, Chuojiao, Pigua, Açık el silahlı duilian
    7.Grup:Geleneksel Yongchun ( Wing chun )
    8.Grup:Diğer Geleneksel Stiller
    Chaquan-Huaquan, Bauquan, Bamei ( Pakmei ), Liuhequan, Gongliquan, Yueliaquan, Wudangquan
    NOT:Sporcularda yarışma sınırlaması yoktur.

    GÖREVLİ HAKEMLER

    SIRA NO ADI VE SOYADI HAKEMLİK.DERECESİ
    1 TEMEL TÜRKMEN ULUSLARARASI
    2 MURAT ÖZKAYA ULUSLARARASI
    3 SÜLEYMAN TAT ULUSLARARASI
    4 SERDAR AKSU MİLLİ
    5 KAAN GÜRAL MİLLİ
    6 MUHAMMET ÖZYURT MİLLİ
    7 HÜSEYİN YILDIZ MİLLİ
    8 OSMAN KEKLİK MİLLİ
    9 İLHAN ARAS MİLLİ
    10 SEMA ÇULLU MİLLİ
    11 KENAN DUVAN MİLLİ
    12 MECİT KOÇ MİLLİ
    13 DURBABA EKİZ MİLLİ
    14 OKAN KARAMANLI MİLLİ
    15 MUSTAFA ULU MİLLİ
    16 DURMUŞ AYDIN MİLLİ
    17 İBRAHİM ÖZBEY BÖLGE
    18 ATİLLA HAYDAROĞLU BÖLGE
    19 ABDULLAH KARADENİZ BÖLGE
    20 MURAT GÜNKA BÖLGE
    21 MEHMET YABANCI BÖLGE
    22 ALİ ŞENGÜN BÖLGE
    23 ARZU YABANCI BÖLGE
    24 SEBAHATTİN DEMİR BÖLGE
    25 NEŞET KARAOĞLAN BÖLGE
    26 ÇETİN YILMAZ BÖLGE
    27 FERDİ BATI BÖLGE
    28 RESUL YILMAZ ADAY
    29 ENGİN BULUT ADAY
    30 AHMET TOPÇU ADAY
    31 MUSTAFA SAĞLAM ADAY
    32 HALİS HELVACI ADAY
    33 ÖZLEM YABANCI BÖLGE
    34 HACI OSMAN KESKİN ADAY
    35 YUSUF TUNÇ ADAY
    36 RIDVAN DEMİR KOL ADAY
    37 DİLARA GÜL ADAY
    38 MUHARREM KOCA ADAY
    39 AZİZ GUNDOGDU ADAY
    40 AHMET AĞ ADAY
    41 RAMAZAN YABANCI ADAY
    42 HAMZA YOLCU ADAY

    TARTI SORUMLUSU : SÜLEYMAN TAT, MECİT KOÇ, DURBABA EKİZ
    TARTI HAKEMLERİ : OSMAN KEKLİK, MEHMET YABANCI, MUSTAFA SAĞLAM, ALİ ŞENGÜN, SEMA ÇULLU, ARZU YABANCI, DİLARA GÜL

    HAKEM KIYAFETLERİ : Hakemler siyah takım elbise, beyaz gömlek, kırmızı kravat ve spor ayakkabı giyeceklerdir.

     

  • 2012 TÜRKİYE GENÇLER-BÜYÜKLER BAY- BAYAN WUSHU TAO-LU ŞAMPİYONASI 03-04 Mart 2012 SAKARYA

    TÜRKİYE GENÇLER-BÜYÜKLER BAY- BAYAN WUSHU TAO-LU ŞAMPİYONASI

    TÜRKİYE GENÇLER-BÜYÜKLER BAY- BAYAN WUSHU TAO-LU ŞAMPİYONASI TALİMATI

    Müsabaka Yeri : SAKARYA / ATATÜRK SPOR SALONU
    Müsabaka Tarihi: 03-04 Mart 2012
    Teknik Toplantı :

    KATEGORİLER;
    Grup C : 9-12 yaş grubu
    Grup B : 13-15 yaş grubu
    Grup A : 16-18 yaş grubu
    Büyükler: 18-35 yaş grubu ( Taijiquan- Taijijien 18-45 )
    Alt Minik : 6-8 yaş grubu

    Grup ( C ) 9-12 yaş grubu

    Changquan 32 Form ( Sanlu Form )
    Jienshu, Daoshu, Gunshu, Qianqshu
    Nanquan 32 Form
    Nandao, Nangun
    Duilien Açık El – Duilien Silahlı
    Serbest Stil Açık El , Serbest Silahlı

    Grup ( B ) 13-15 yaş grubu
    Changquan İWUF 1.guidin standart form ( 1. set uluslar arası yarışma formu )
    Jienshu İWUF 1.guidin standart form ( 1. set uluslar arası yarışma formu )
    Daoshu İWUF 1.guidin standart form ( 1. set uluslar arası yarışma formu )
    Gunshu İWUF 1.guidin standart form ( 1. set uluslar arası yarışma formu )
    Qiangshu İWUF 1.guidin standart form ( 1. set uluslar arası yarışma formu )
    Nanquan ( uluslar arası yarışma formu )
    Nangun ( uluslar arası yarışma formu )
    Nandao ( uluslar arası yarışma formu )
    Taijiquan ( 24 Form )
    Taijijien ( 32 Form )
    Duilien ( Boş el )
    Duilien ( Silahlı )
    Serbest Stil ( Açık el )
    Serbest Stil ( Silahlı )

    Grup ( A ) 16-18 yaş grubu

    Changquan İWUF 2.guidin standart form ( 2. set uluslar arası yarışma formu )
    Jienshu İWUF 2.guidin standart form ( 2. set uluslar arası yarışma formu )
    Daoshu İWUF 2.guidin standart form ( 2. set uluslar arası yarışma formu )
    Gunshu İWUF 2.guidin standart form ( 2. set uluslar arası yarışma formu )
    Qiangshu İWUF 2.guidin standart form ( 2. set uluslar arası yarışma formu )
    Nanquan ( uluslar arası yarışma formu )
    Nangun ( uluslar arası yarışma formu )
    Nandao ( uluslar arası yarışma formu )
    Taijiquan ( 42 Form )
    Taijijien ( 42 Form )
    Duilien ( Boş el )
    Duilien ( Silahlı )
    Serbest Stil ( Açık el )
    Serbest Stil ( Silahlı )

    Kategori Büyükler 18- 35 yaş grubu ( Taijiquan – Taijijien 18-45 yaş grubu)

    Opsionel Formlar :

    Changquan, Jienshu, Daoshu, Gunshu, Qiangshu, Nanquan, Nandao, Nangun, Taijiquan, Taijijien
    Duilien ( boş el )
    Duilien ( silahlı )
    Serbest stil ( açık el )
    Serbest stil ( Silahlı )

    Kategori Alt Minik 6-8 yaş grubu
    Changquan , 16-20-32 form Serbest Stil Bir sporcu en fazla 4 kategoride yarışabilir. - Açık el
    -Kısa silah
    -Uzun silah
    -Duilien
    Modern stillerde yarışan sporcu serbest stillerde yarışamaz.
    Alt minikler , Grup B, Grup C kategorilerinde yarışacak sporcularda zaman şartı aranmaz.
    Opsionel Taolar için nandu formlar teknik toplantıda teknik komiteye verilecektir.

    Sakarya taolu şampiyonası görevli hakemler 2012 TÜRKİYE BÜYÜKLER VE GENÇLER BAY-BAYAN

    WUSHU TAOLU ŞAMPİYONASI SAKARYA
    GÖREVLİ HAKEMLER

    TAOLU HAKEMLER
    KEMAL YOLCU İSTANBUL U.ARASI
    İLHAN KOÇ KOCAELİ U.ARASI
    BELGİN SARIKAYA YALOVA U.ARASI
    KENAN BALCIOĞLU ORDU U.ARASI

    1 TEMEL TÜRKTEN İSTANBUL U.ARASI
    2 SONER UZGUR İSTANBUL MİLLİ
    3 YONCA ASLI YEŞİL KOCAELİ BÖLGE
    4 HİLAL ERDOĞDU ÇORUM BÖLGE
    5 AYFER SUCU ÇORUM MİLLİ
    6 CENGİZ TURSUN DİYARBAKIR BÖLGE
    7 LEYLA AKA DİYARBAKIR BÖLGE
    8 BİROL KEÇEBAŞ İZMİR BÖLGE
    9 YAVUZ KORKMAZ KONYA ADAY
    10 MEHMET BAYRAKTAR KONYA BÖLGE
    11 HABİBE KIRKKIK YALOVA MİLLİ
    12 MELİHA ÖZDEMİR YALOVA MİLLİ
    13 DAMLA UYANKAYA ANTALYA ADAY
    14 SELMA BEKTAŞ ANTALYA ADAY

    Tüm Hakemlerin 03 Mart 2012 Sabah 09:00 ile 10:00 Arası gelişim seminerine katılımı mecburidir.
    Seminere katılmayan hakemler gelmiş olsalar dahi görev alamayacaklar.

    HAKEM KIYAFETİ BEYAZ GÖMLEK
    SİYAH PANTOLON
    SİYAH ÇEKET
    SPOR AYAKKABI
    ORTA HAKEMLER PAPYON
    DİĞER HAKEMLER KIRAVAT

  • TÜRKİYE WUSHU TAOLU ŞAMPİYONASI GENÇ VE BÜYÜKLER GELENEKSEL VE BÜYÜKLER MODERN TAOLU ŞAMPİYONASI YARIŞMA TALİMATI

    MÜSABAKA YERİ : SAKARYA, ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU
    MUSABAKA TARİHİ : 20-21-22 MART 2013
    TEKNİK TOPLANTI : 20 Çarşambagünü saat 10:00 Atatürk Kapalı Spor Salonu toplantı salonu
    KAYIT : 20 MartÇarşambagünü saat 11:00- -13:00 arası yapılacaktır.

    YARIŞMA SAATİ: Her Gün saat 09:00, da başlayacaktır.
    AÇILIŞ TÖRENİ : 21 Mart Perşembe Günü saat 14:00-15:00 arası yapılacaktır.
    KUŞAK DURUMU : Büyükler için kuşak Kahverengi 2 Beyaz Bant. Gençler Yıldızlar ve Minikler yeşil Kuşak,
    KİMLİK ve LİSANS : Her sporcunun lisansları 2013vizeli ve Wushu Sporcu Kimlikleri (Türkiye Wushu Federasyonu Wushu spor branşı ) olacak.
    SIRALAMA : TAOLU Yarışma sıralaması Bilgisayar ortamında yapılacaktır.
    YAŞ DURUMU: Yaş hesaplamaları IWUF kuralları baz alınarak yapılmıştır.

    GELENEKSEL TAOLU YAŞ GRUPLARI
    a) İleri yaş: 31 – 50 Taolu yaş grubu (65 yaşına kadar olanlar sadece geleneksel Taichiquan)
    b) Büyükler 18 – 30 yaş Taolu
    c) Gençler 12 – 17 yaş Taolu
    d) Küçük çocuklar : 12 yaş altı Taolu

    YARIŞMA KATEGORİLERİ
    1.Grup : Geleneksel Taichiquan
    Chen, Yang, Sun, Wu, Wu( Hao ), Li, Wudang Zhaobao, Aletli Taichiquan
    2.Grup: Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiguan, Açık el, Silah, Duilian
    3.Grup: Geleneksel Nanquan
    Geleneksel Guandong, Fuijian, Sichuan- Nanquan okul stilleri
    ( Hong, Li, Mo, Cailifo) Açık el, Silah, Duilian
    4.Grup: Geleneksel Shaolinquan
    Açık el, Silahlı, Duilian
    5.Grup: Geleneksel Taklit Stilleri: Houquan, Yinzhuquan, zuiquan, Tanglangquan, Ditanquan, Zonghequan, Minghequan, Açık el, Silahlı, Duilian
    6.Grup: Geleneksel Tongbeiquan, Fanziquan, Chuojiao, Pigua, Açık el, silahlı, Duilian
    7.Grup: Geleneksel Yongchun ( Wing chun )
    8.Grup: Diğer Geleneksel Stiller: Chaquan-Huaquan, Bauquan, Bamei ( Pakmei )
    Liuhequan, Gongliquan, Yueliaquan, Wudangquan
    ZAMAN: Taichiquan – 3 dakika, Açık el formları – 2 dakika, Duilian – 1 dakika
    NOT: Geleneksel Taoluda Sporcularda yarışma sınırlaması yoktur.

    MODERN TAOLU YAŞ GRUPLARI:
    Bay-Bayan Modern Wushu Türkiye Şampiyonasında yaş sınırlaması yoktur.
    Yarışma Kategorileri:
    OPSİONAL FORMLAR:Chan guan-Nan guan-Taichi guan-Dao shu-Jien shu-Gun shu-Çiang shu-Nangun-Nandao-Taichi jien-Duilian
    STANDART FORMLAR: Chan guan-Nan guan-Taichi guan-Dao shu-Jien shu-Gun shu-Çiang shu-Nangun-Nandao-Taichi jien
    SERBEST FORMLAR (MODERN): Açık el formları- Aletli formlar
    ZAMAN TUTUMU:Açık el formlar 1dk 20sn(Taichi guan-Taichi jien 3-5 /5-7dk dır.)
    Opsional formlarda açık el ve kısa silahlarda nandu (2.puan)zorunluluğu vardır.
    Standart formlarda 1.2.3.guidin formlar birlikte yarışabilirler.
    Bir sporcu 1 Açık el 1 Kısa silah 1 Uzun silah ve duilan’da yarışabilir.
    Daha önce Dünya Şampiyonasında derece yapan sporcular direk, Türkiye Şampiyonasına katılabilirler.
    Dünya Şampiyonu olan sporcular yarışmaya katılmaya bilirler, ancak performanslarını teknik kurula sunarlar.
    Opsional formlarda yarışacak olan sporcular, opsional formlarını doldurarak antrenörün imzası ile birlikte şampiyonadan önce MHK’ kayıt sırasında teslim etmeleri gerekiyor, formlarını teslim etmeyen sporcular kabul edilmeyecek.
    HARCIRAH
    a) Dereceye giren sporculara Federasyonca harcırah ödenmeyecektir.
    b)Bu müsabakalarda harcırah alamayan sporcu, antrenör ve idarecilerin harcırahları ile yol ücretleri kendi kulüp veya sporcu potansiyeli bütçe imkanı göz önünde bulundurularak bağlı oldukları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenebilecektir.

    SAĞLIK: Sporculardan sağlık belgeleri olanlar, evraklarını yanlarında bulunduracaklardır.
    İL LİSTELERİ: İllerden katılım sınırlaması yoktur.
    İtirazlar,Hakemlerle Aynı Kararda olmayan Antrenör-Koç, Taolu Performansın bitiminden en fazla 15 dk. İçinde (İTİRAZ KURULUNA) başlıklı dilekçe, 100 TL, ve Kamera görüntüsü ile başvuruda bulunacak.
    Not: 15 dk. Geçen başvurular, Eksik belge ve cep tefonu görüntüsü ile yapılan itirazlar kesinlikle kabul edilmeyecektir. )
    Gerekli incelemeler neticesinde haklı olduğu tespit edilenlerin ücretleri iade edilecek olup, haksız olarak değerlendirilenlerin ücretleri tutanak karşılığında Federasyon hesabına yatırılacaktır.
    DİĞER KONULAR:
    1-Sporcular ve antrenörler hiçbir şekilde müsabakalarda formalarına ay yıldız takmayacak, Türkiye yazısı olan eşofman giymeyeceklerdir. (Milli takımı simgeleyen hiçbir amblem bulundurmayacaklardır.)
    2-Müsabakalarda, antrenörlük belgesi olmayan ve İl listesinde adı bulunmayan antrenörler koçluk yapamaz, koçluk yapacak antrenörlerde eşofmanlı olarak koçluk yapmak zorundadır bunlara uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem uygulanacaktır.
    3-Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı olan antrenör ve sporcularımız pasaportlarını ve pasaport fotokopileri ile birlikte nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle müsabakalara alınacaktır.
    4-Müsabakalar sonucunda ilk üç 1,2,3,3. dereceye giren sporculara madalya törenine spor ayakkabısı ve eşofmanla çıkmak zorundadırlar.

    İL SORUMLULUKLARI:
    Salonun 20 Mart 2013 Çarşamba günü yarışmalar için hazırlanması
    2 Taolu Halısı ve 3 adet hakem masası ile ilgili gerekli teçhizatlarının hazırlanması.
    1 adet büyük jüri masası, Doktor, Basın ve Hakemlerin oturabilmesi için yeterli sandalye
    3 mikrofon, 3 kronometre
    1 ambulans, 2 doktor, ilkyardım araç ve gereçlerinin temini.
    En yakın devlet hastanesinin haberdar edilmesi.
    Açılış töreni için gerekli teçhizat
    Teknik toplantı salonu
    1 adet bilgisayar ve yazıcısı
    1 adet fotokopi cihazından faydalanma imkanı
    Talimatlarda yer almayan konularda Türkiye Wushu Federasyonu yetkilidir.

    Mehmet Zeki AKINCI
    Wushu Federasyonu Başkanı

  • TÜRKİYE WUSHU GENÇLER VE BÜYÜKLER BAY-BAYAN QİNDA VE BÜYÜKLER SANDA ŞAMPİYONASI TALİMATI

    MÜSABAKA YERİ : ANTALYA ALANYA, ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU
    MUSABAKA TARİHİ : 13-14-15-16-17 MART 2013
    TEKNİK TOPLANTI : 13 Mart Çarşamba günü saat 10:00 Atatürk Kapalı Spor Salonu toplantı salonu
    TARTI : 13 Mart Çarşamba günü saat 12:00- -16:00 arası yapılacaktır.
    KİLO TOLERANSI : Yoktur
    MÜSABAKA SAATİ :Her Gün saat 09:00, da başlayacaktır.
    AÇILIŞ TÖRENİ : 16 Mart Cumartesi Günü saat 14:00-15:00 arası yapılacaktır.
    KUŞAK DURUMU : SANDA ve Qinda için kuşak Kahverengi Beyaz 2 Bant. Gençler yeşil Kuşak
    KİMLİK ve LİSANS : Her sporcunun lisansları 2013 vizeli ve Wushu Sporcu Kimlikleri (Türkiye Wushu Federasyonu Wushu spor branşı ) olacak.
    EŞLEŞTİRME : SANDA ve QİNDA Eşlendirme Bilgisayar ortamında yapılacaktır.
    Aşağıdaki yazmış olduğumuz yaş hesaplamaları IWUF kuralları baz alınarak yapılmıştır.
    BÜYÜKLER FULL SANDA YAŞ DURUMU : Büyükler 18 ve 35 Yaş .
    Bay ve Bayan 18-35 yaş 1995 ve 1978
    Bay kilo 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, +90 kg
    Bayan kilo 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75 kg

    Dikkat: Ewuf Kurallarına göre, Milli Takıma girmiş ve Ülkemizi Sanda Kategorisinde Uluslararası yarışmalarda temsil etmiş sporcular, Qında Yarışmalarına katılamayacaklar.

    BÜYÜKLER QİNDA YAŞ DURUMU: Büyükler 18 ve 30 yaş .
    Bay ve Bayan 18- 30 yaş 1995 ve 1983
    Bay kilo 52-56-60-65-70-75-80-85-90+90 Kg
    Bayan kilo 52-56-60-65-70 Kg
    QİNDA YAŞ DURUMU GENÇLER: Gençler 14-15 ve 16 -17 Yaş Durumu ve (Ewuf) 2.Geleneksel Avrupa Şampiyonası Reklamanına uygun hazırlanmıştır.
    YAŞ HESAPLAMASI: IOC kurallarına Göre 1Ocak’a göre hazırlanmıştır.
    KATEGORİ YAŞ SİKLETİ (KG)
    GENÇLER 14-15 YAŞ (1999-1998 (Doğumlular)
    Gençler Erkek 40-45-48-52-56-60-+60 kg
    Gençler Bayan 40-45-48-52-56 +56 kg
    GENÇLER 16-17 YAŞ(1997-1996 Doğumlular)
    Gençler Erkek 48-52-56-60-65-70-75-80-85-90 kg
    Gençler Bayan 48-52-56-60+60 kg

    Not: Qında da + Kilolarda en fazla 10 kg fark olacaktır.

    QİANDA SERBEST VURUŞ BÖLGELERİ: Kafanın yanlarına, Gövdeye, Dış baldıra vuruş yapılabilir
    QİANDA YASAK VURUŞ BÖLGELERİ: Kafanın arkası, Gırtlak, Boyun. Kasıklar,İç Baldır,Eklemler.
    MÜSABAKA SÜRELERİ:
    a ) Sanda – Qinda müsabakaları eleme usulü olacaktır. Müsabakalar 3 raunt 2 dakika üzerinden yapılacaktır. Dinlenme süresi 1 dakikadır.
    HARCIRAH:
    a) Dereceye giren sporculara Federasyonca harcırah ödenmeyecektir.
    b) Bu müsabakalarda harcırah alamayan sporcu, antrenör ve idarecilerin harcırahları ile yol ücretleri kendi kulüp veya sporcu potansiyeli bütçe imkanı göz önünde bulundurularak bağlı oldukları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenebilecektir.

    SANDA GİYSİ VE KORUYUCU MALZEMELER;

    (Eldiven, Kask ve Sefkat, Federasyon tarafından kabul edilen özelliklerde olanlar kullanılacak, bu malzemeler Federasyon tarafından temin edilerek yarışmacılara maçlarda kullanılmak üzere verilecek)

    a) Tüm sporcular yanlarında kagi, dişlik, bandaj, bulundurmak ve giymek zorundadırlar. Sporcular müsabakaya eksik malzeme ile iştirak etmeyeceklerdir. Eksik malzeme ile platforma çıkan sporculara 30 saniye süre tanınacak olup bu süre içerisinde malzemesini tamamlamadığı takdirde müsabakadan diskalifiye edilecek olup bu konuda yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.
    b) Erkekler Sanda; kırmızı şort – kırmızı tişört, siyah şort – siyah tişört
    c) Bayanlar Sanda Kırmızı şort uzun Tayt – kırmızı tişört, siyah şort,Uzun tayt – siyah tişört yanlarında bulunduracaklardır
    d) Müsabakada kullanılan Eldivenler 65 kg 8 Onz olacaktır.70 kg Üstü 10 Onz olacaktır.

    QİNDA GİYSİ KORUYUCULARI MALZEMELERİ:

    (Eldiven, Kask ve Şefkat, Federasyon tarafından kabul edilen özelliklerde olanlar kullanılacak, bu malzemeler Federasyon tarafından temin edilerek yarışmacılara maçlarda kullanılmak üzere verilecek)

    a) Tüm sporcular yanlarında kagi, dişlik, bandaj, bulundurmak ve giymek zorundadırlar. Sporcular müsabakaya eksik malzeme ile iştirak etmeyeceklerdir. Eksik malzeme ile platforma çıkan sporculara 30 saniye süre tanınacak olup bu süre içerisinde malzemesini tamamlamadığı takdirde müsabakadan diskalifiye edilecek olup bu konuda yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.
    b) Erkekler Qında; kırmızı uzun pantolon- kırmızı tişört, siyah uzun pantolon– siyah tişört
    c) Bayanlar Qında Kırmızı uzun pantolon– kırmızı tişört, siyah,Uzun pantolon– siyah tişört yanlarında bulunduracaklardır
    d) Müsabakada kullanılan Eldivenler 65 kg 8 Onz olacaktır.70 kg Üstü 10 Onz olacaktır
    SAĞLIK: Sporculardan sağlık belgeleri olanlar, evraklarını yanlarında bulunduracaklardır.
    İL LİSTELERİ: İller Her Kg de 4 er Sporcu ile, İSTANBUL Her Kg de 8 sporcu ile katılacak.
    Not: Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece yapmış Milli Sporcular Türkiye Şampiyonasına (Sanda) direk katılacaktır.
    İtirazlar, Hakemlerle Aynı Kararda olmayan Antrenör-Koç, maçın bitiminden en fazla 15 dk. İçinde (İTİRAZ KURULUNA) başlıklı dilekçe, 100 TL, ve Kamera görüntüsü ile başvuruda bulunacak.
    Not: 15 dk. Geçen başvurular, Eksik belge ve cep telefonu görüntüsü ile yapılan itirazlar kesinlikle kabul edilmeyecektir. )
    Gerekli incelemeler neticesinde haklı olduğu tespit edilenlerin ücretleri iade edilecek olup, haksız olarak değerlendirilenlerin ücretleri tutanak karşılığında Federasyon hesabına yatırılacaktır.

    DİĞER KONULAR:

    1-Sporcular ve antrenörler hiçbir şekilde müsabakalarda formalarına ay yıldız takmayacak, Türkiye yazısı olan eşofman giymeyeceklerdir. (Milli takımı simgeleyen hiçbir amblem bulundurmayacaklardır.)
    2-Müsabakalarda, antrenörlük belgesi olmayan ve İl listesinde adı bulunmayan antrenörler koçluk yapamaz, koçluk yapacak antrenörlerde eşofmanlı olarak, ve Antrenör Kartları olacak şekilde, koçluk yapmak zorundadır bunlara uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem uygulanacaktır.
    3-Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı olan antrenör ve sporcularımız pasaportlarını ve pasaport fotokopileri ile birlikte nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle müsabakalara alınacaktır.
    4-Müsabakalar sonucunda ilk üç 1,2,3,3. dereceye giren sporculara madalya törenine spor ayakkabısı ve eşofmanla çıkmak zorundadırlar.

    İL SORUMLULUKLARI:

    Salonun 13 Mart 2013 Çarşamba günü yarışmalar için hazırlanması
    2 Sanda platformu alanı 8 m x 8 m, ve etrafında 5 er adet küçük hakem masası ile ilgili gerekli teçhizatlarının hazırlanması.
    1 adet büyük jüri masası, Doktor, Basın ve Hakemlerin oturabilmesi için yeterli sandalye
    3 mikrofon, 3 kronometre
    1 ambulans, 2 doktor, ilkyardım araç ve gereçlerinin temini.
    En yakın devlet hastanesinin haberdar edilmesi.
    Açılış töreni için gerekli teçhizat
    Teknik toplantı salonu
    2 adet elektronik tartı
    1 adet bilgisayar ve yazıcısı
    1 adet fotokopi cihazından faydalanma imkanı
    Türkiye Şampiyonası Müsabaka Talimatı (Ewuf) Avrupa Wushu federasyonu 2. Avrupa Geleneksel Şampiyonası reklamanına ve (TWF) Türkiye Wushu Federasyonu talimatlarına uygun olarak hazırlanmış olup, yer almayan konularda Türkiye Wushu Federasyonu yetkilidir.

    Konaklama ile ilgili detaylı bilgi: Özgür AKDAĞ 0542 621 37 50

    Mehmet Zeki AKINCI
    Wushu Federasyonu Başkanı

    Sanda Yarışma Formu İndir….

    QINDA YARIŞMALARINDA BİLİNMESİ VE VEYA DİKKAT EDİLECEK VE UYGULANACAK KURALLAR

    Yukarıda belirtilmeyen kurallar Sanda oyun kurallar ile aynı
    Ekipman
    Yarışmacılar, Kurallar Komitesice kabul edilebilir, standartlarına uygun bir şekilde bütün Koruyucu ekipmanlarını tedarik etmekten kendileri sorumlu olacaktır. Ekipmanlar iki kategoride olacaktır:
    zorunlu ve isteğe bağlı.
    Zorunlu Ekipmanlar: IWUF tarafından sanshou’da baş koruması, bacak ve tarak kemiği, boks eldivenleri, Göğüs Koruyucu, diş koruyucusu, kasık koruyucu ve bayanlar için göğüs koruyucu kullanma konusunda aynı standartlar uygulanacaktır.

    Not: Iwuf 2005 Yılında “Bacak ve Tarak kemiği” koruyucusunu kaldırdı.
    İsteğe Bağlı Ekipmanlar: Şu anda belirtilmemiştir.

    Geçerli Hedef Bölgeler)
    Başı yan tarafları, gövde ve dizin üst kısmında bulunan uyluklar.

    Yasaklı Teknikler

    Aşağıda belirtilen teknikler kesinlikle yasaktır:
    Temaslı ya da aldatmaca bir şekilde yüze vurma.
    Çeneye ve eklemlere yönelik doğrudan hücumlar.
    Kafayla vurma, dirsek ve diz vuruşları

    Tehlikeli vuruşlar – Ciddi yaralanmalara neden olacak her tür vuruş (boyun, karın ve omuz gibi bölgelere yapılan vuruşlar gibi). Yarışmacının, vücudunun hassas bir yerine (baş, boyun, omurga, omuz, diz ya da diğer eklem yerleri) ağır ciddi bir şekilde düşmesine neden olacak vuruşlar. Göğüs hizasından yukarı bir yükseklikten yapılan vuruşlar.
    Süreyi boşa geçirme
    Boğucu ya da baskı yapıcı teknikler.
    3 saniyeden fazla bir süre için yakalama ve birbirine sarılma.

    Rakip yarışmacıyı bir ya da iki elle tutup diğer elle vurma ya da tekme atma.
    Vücudun belli bir noktasına, özellikle de kafaya kısmına sürekli olarak vurma.
    Rakip yarışmacıyı 1 metreden fazla itme.

    Hedefe yönelik yapılmış olsun ya da olmasın, puan almaktan çok rakip yarışmacının yaralanması için kasıtlı olarak yapılan her türlü hareket yasaklanmıştır. Darbe rakibe temas etseydi ne olurdu yönünde her tür ihtimal göz önünde bulundurulacaktır.

    Darbelerin kuvveti, bütün kategorilerin potansiyel gücünün %10′undan az olacak ve bundan fazla olması durumunda, aşırı güç kullanımı kategorisine girip yarışmacı, özel ya da seyirciye açık uyarı alma ve/veya diskalifiye olma ihtimaliyle karşılaşacaktır (önceden bir uyarı yapılabilir ya da yapılmaz).

    Yasaklı Hücum Alanları
    Aşağıda belirtilen vücut bölümlerine herhangi bir şekilde hücum yapmak yasaktır.

    Yüz.
    Başın arka kısmı.
    Gözler ve karın bölgesi. (Ön kırık)
    Kasık.
    Kalça (uyruk).
    Böbrekler.
    Dizler, dirsekler ve diğer eklemler.

    Bir faul ya da diğer yasaklı hareketlerin yapılması durumunda karşılaşmanın hakemi veya Baş Hakem uyarı ya da ceza verebilir. Toplam ceza sayısının 6 puanı geçmesi durumunda, yarışmacı otomatik olarak diskalifiye edilecektir. Karşılaşmanın bir raunddan fazla olması durumunda, cezalar o karşılaşmada yapılacak olan bir sonraki rauntlara aktarılacak ve geçerli olacaktır. Bir karşılaşmada toplanan cezalar, diğer karşılaşmalarda sayılmayacaktır;

    Ancak, yarışmacının avantaj elde etmek için sürekli faul yapması durumunda, 6 ceza puanı verilmediği halde Baş Hakem, herhangi bir yarışmacıyı müsabakanın herhangi bir bölümünden ya da tümünden diskalifiye edebilir.
    Yarışmacının yasaklı bir hareketi yapması durumunda (ciddi bir yaralanmaya neden olsun ya da olmasın), hakem hareketin ciddiyetini değerlendirecek ve aşağıdaki durumları uygulamaya koyacaktır:
    Dinlenme zamanı ya da boş zaman imkanı sunan, diş koruyucusunu ya da herhangi bir ekipmanı çıkarma

    Yarışmada bir sporcunun müsaade edilen maksimum ceza puanları şu şekildedir.
    Maçın her bir raundu için 3 puan, 3 rauntluk maç için 6 ceza puanı.
    Böyle durumlarda bir sporcu bir rauntta 3 ceza puanın dan fazla ceza alırsa, raundu kaybeder, 6 ceza puanı alan yarışmacının rakibi otomatik olarak maçın galibi ilan edilir.

    Diskalifiye
    Yarışmacının bir karşılaşmada 6 ceza puanı alması durumunda diskalifiye yöntemi otomatikman uygulanır.

    Hakem, Baş Hakemin de onayıyla birlikte herhangi bir önceden yapılmış uyarı ya da ceza olmadan nedenini belirtmek ve kanıtlamak suretiyle yarışmacıyı diskalifiye edebilir.
    Bu, özellikle yarışmacının rakibine ya da yetkililere karşı davranışlarından kaynaklanabilir.

    Yarışmacı,rakibini kasti olarak yaralama eğilimi gösterirse ya karşılaşma ya da müsabakadan diskalifiye cezası verilebilir.

    Merkez Hakem Kurulu

    wushumhk@hotmail.com

  • TAOLU MİLLİ TAKIM

    TAOLU MİLLİ TAKIM

    AD-SOYAD
    İL
    KULÜP
    1
    ZEYNEP MAKBULE AKYÜZ ANKARA A.T.S.K
    2
    İLAYDA EMEN SİVAS AKADEMİ S
    3
    NEJLA KOÇ MUĞLA BODRUM S.K
    4
    YAREN BALTA MUĞLA BODRUM S.K
    5
    HALE BEYZA SARIYILDIZ SİVAS TELEKOM
    6
    NADİDENUR AKKAYA SİVAS SİVAS GENÇLİK S.
    7
    YUSUFHAN İNCİ SAKARYA
    8
    DURSUN ALİ ÇAPOĞLU SAKARYA
    9
    DOĞUŞ ŞAHİN
    10
    NECATİ ŞAN
    11
    FATİH YAĞDI BURSA KARACABEY
    12
    ALİ TAYYİP ŞAHİN BURSA KARACABEY
    13
    SELAHATTİN BURAK DÖLEKER SİVAS AKADEMİ S
    14
    BURAK AKKAYA SİVAS AKADEMİ S
    15
    REFİT BULDU İSTANBUL
    16
    MEHMET KESKİN KONYA
    17
    FARUK GEZ SİVAS
    18
    MELİSA KUCAK İSTANBUL
    19
    HATİCE ŞAHİN BURSA KARACABEY
    20
    ZEHRATULLAH VARLI KONYA
    21
    YİĞİT EMRE CANPOLAT SİVAS TELEKOM
    22
    YAĞMUR ŞİŞMAN SAKARYA
    23
    YUSUF TUNÇ YALOVA
    24
    A. KERİM DARENDELİ
    25
    SEDA ADAK
    2.Geleneksel Avrupa Şampiyonası Milli Takım Kampı Katılacak Antrenörler

    1 Akif İNCİ Teknik Direktör İSTANBUL
    2 Ali KAMBEROĞLU Antrenör YALOVA
    3 Salih URHAN Antrenör SİVAS
    4 İsmail BÜYÜKYOLAÇAN Antrenör ADANA
    5 Hatice İNCİ Antrenör İSTANBUL
    6 Gül UZAN Antrenör İSTANBUL
    7 Nebi İHTİYAR Antrenör SAKARYA
    8 Kenan BALCIOĞLU Antrenör ORDU
    9 Mehmet ERDEM Antrenör İSTANBUL
    10 Atilla HAYDAROĞLU Antrenör İSTANBUL
    11 Özgür AKDAĞ Antrenör ANTALYA
    12 Mustafa OĞUZ Antrenör KONYA
    13 İslam YURDUSEVEN Antrenör İZMİR
    14 Yılmaz ŞAHİN Antrenör BURSA
    Avrupa Wushu Qında ve Taolu Şampiyonasına katılacak Antrenör ve Sporcular belirtilen evrak ve malzemelerle birlikte 26 Mart 2013 tarihinde Saat 09:00′ da Sakarya İlinde hazır bulunacaklardır.