GELENEKSEL WUSHU KUNG FU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

MÜSABAKANIN ADI:  GELENEKSEL WUSHU KUNG FU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

MÜSABAKANIN YERİ VE TARİHİ : SAKARYA- 30  KASIM -02 ARALIK 2018

SALON ADRESİ: ATATÜRK KAPALI SPOR SALONU

KONAKLAMA:

TEKNİK TOPLANTI :     30 KASIM 17:00 – 18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

AÇILIŞ  SERAMONİSİ:  01 ARALIK 2018   saat 14:00 da yapılacaktır.

T E K N İ K  T A L İ M A T :

 • Sporcu listeleri daktilo veya bilgisayar yazısı olup, resmi imzalı, üzerinde çizinti kazıntı olmaksızın ilgili komitelere teslim edilecektir.
 • Sporcular kayıt için 2018 vizesi yaptırılmış Lisansı, Wushu kimlik kartı ve Nüfus cüzdanı ile geleceklerdir.
 • 30 KASIM 2018   saat 00 – 18:00 arası Hakem ve Antrenörlerin teknik toplantısı yapılacaktır. Tüm hakem, antrenör ve idarecilerin katılımı zorunludur.
 • Müsabaka esnasında ki itirazlar; itiraz prosedürlerine göre yapılacaktır. Aksi durumda itirazlar kabul edilmeyecek ve aykırı tavır sergileyenler hakkında disiplin işlemleri başlatılacaktır.
 • Görevli tüm hakemler resmi kıyafetleri ile 30 Kasım 2018 saat :17.00 de salonda hazır bulunacaklardır.

KATILIM  LİSTELERİN ALINMASI :

 1. a) Federasyonumuz İl temsilcileri tarafından imzalanıp İl Müdürlüğüne sunulan listelerde, sporcuların adı soyadı, doğum tarihleri ve lisans numaraları belirtilecektir. ( Listeler en az üç nüsha olarak hazırlanacaktır.) İl Müdürlükleri tarafından onaylanan bu listeler; en geç 23 Kasım 2018 mesai bitimine kadar türkiyewushu@hotmail.com adresine veya 0312 312 36 92 Faks numarasına listeleri gönderilmeleri zorunlu olup liste dışı müsabakalara kesinlikle sporcu alınmayacaktır.
 2. b) Resmi katılım dilekçelerinin orijinal nüshalarını teknik toplantıda federasyon yetkililerine ibraz etmeyen ve diğer bir nüshasını kayıt işlemleri esnasında görevli hakemlere teslim etmeyen illerin sporcuları kesinlikle müsabakalara alınmayacaklardır. İl Müdürlüğünce gönderilen listelerde Resmi katılım yazıları bilgisayar veya daktilo ile İl Müdürlüğünün başlıklı antetli kağıdına yazılacak, kazıntı ve silintili olmayacaktır.

 

 1. c) Katılımcılar için il kafilelerinde kota sınırlaması yoktur.

YARIŞMA SAATİ: Müsabakalar  01 Aralık 2018  saat 09:00 da başlayacak olup; müsabakalara katılım durumu ve sayısına göre 19:30 a kadar devam edecektir.(Aynı şekilde diğer günlerde de uygulama devam edecektir.)

(KATILIM SAYISINA GÖRE MÜSABAKA BAŞLAMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. )

 

 

GRUPLARA GÖRE YAŞ KATAGORİLERİ:

 1. A) Büyükler 18-35 yaş (2000-1971) kapsayan
 2. B) Kıdemliler 36-60 yaş (sadece taijiquan ve taiji jian yapanlar 77 yaşına kadar)
 3. C) Gençler 15-17 yaş (2001-2002-2003) doğumlu sporcular.
 4. D) Yıldızlar 12-14 yaş (2004-2005-2006) doğumlu sporcular.
 5. E) Minikler 12 yaş altı

YARIŞMA STİLLERİ:

1.Grup Geleneksel Taijiquan

Geleneksel Taijiquan; Chen, Yang, Sun, Wu, Wu (hao), Li, Wudang, Zhaobao ve diğer geleneksel Taijiquan stilleri, Taiji qixie (taiji silahları), Taiji duilian (takım müsabakaları) ve Taijituishou (ittiren eller) yarışmaları.

Zaman sınırı Quanshu (boş el), qixie (silahlar) için 4 dakika, duilian (takım müsabakası) 1 dakikadır,

NOT: 24, 48, 88, 42 ve diğer tekli modern stiller kullanılmaz. Modern Taiji duilian stiline de orjinaline uygun olmak şartı ile izin verilir.

 1. Grup Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiquan

Geleneksel Bagua, Xingyi, Bajiquan stilleri, quanshu (boş el), qixie (silahlar) ve duilian (takım yarışması) olmak üzere 3 yarışmaya bölünür. Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 1. Grup Geleneksel Nanquan

Geleneksel Guandong, fujian, sichuan vs. Nanquan okulları (Hong, li, mo, cailifo vs. Yongchun (wing chun) taklitleri hariç.  Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 

 1. Grup Geleneksel Shaolinquan

Geleneksel Songshan, Shaolinquan quanshu (boş el), qixie (silahlar) ve duilian (takım yarışması) olmak üzere 3 yarışmaya bölünür. Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 1. Grup Taklit Stilleri

Houquan, Yinzhuaquan, Zuiquan, Tanglangquan, Ditangquan, Zonghequan, Minghequan, Heihuquan vb. taklit stilleri quanshu (boş el), qixie (silahlar) ve duilian (takım yarışması) olmak üzere 3 yarışmaya bölünür. Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 1. Grup Geleneksel Tongbei, Fanzi, Chuojiao, Pigua Stilleri

Geleneksel Tongbei, Fanzi, Chuojiao, Pigua Stilleri quanshu (boş el), qixie (silahlar) ve duilian (takım yarışması) olmak üzere 3 yarışmaya bölünür. Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 1. Grup Geleneksel Yongchun (Wing chun)

Geleneksel Yongchun Quanshu hareketleri (biu ji) ve (chum hui), savaş hareketleri (liu disn ban gun), (hudie shuang dao) ve tahta sopa hareketlerine izin verilir. Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 1. Grup Diğer geleneksel stiller

Tüm diğer boş el ve silahlı stiller: chaquan, huaquan, baoquan, baimei, liuhequan, gongliquan, yuejiaquan, wudangquan,(wudang,taijiquan, xingyiquanve baguaquan üst katagoriye ait olan hariç) Önceki kategoriye ait olmaya geleneksel silahlar (tek, çift, esnek) Bu tekniklerde yarışmalara izin verilir. Boş el, silahlı ve duilian olmak üzere 3 yarışmaya ayrılır Boş el ve silahlı rutinlerde süre 2 dakika,  Duilian da ise 1 dakikadır.

 

Yarışmalarda Modern Stiller Kabul Edilmeyecektir (DUİLİAN DAHİL)

Bir Sporcu 2 Açık El 2 Silah Ve Duilian’da Yarışabilir.

Reklamanda Yer Almayan Konularda Teknik Kurul Yetkilidir.

Not : Formunu yarıda bırakanlar Diskalifiye olacaktır. Müsabakaya hiç girmemiş sayılacaktır

Not  : Sporcu , Antrenör ve İdarecilere Federasyon tarafından herhangi bir harcırah ödemesi yapılmayacaktır. İl müdürlükleri kendi bütçe ve imkanları dahilinde harcırah ödemesi yapabilirler.

Diğer Haberler
TÜRKİYE WUSHU KUNGFU FEDERASYONU BAŞKANLIĞI WİNG CHUN BRANŞI (-İSTANBUL-) DENKLİĞİ VE SINAVI   WİNG CHUN
TÜRKİYE WUSHU KUNGFU FEDERASYONU BAŞKANLIĞI WİNG CHUN BRANŞI (-ANKARA-) DENKLİĞİ VE SINAVI WİNG CHUN DENKLİĞİ
  Kursun yapılacağı yer : Halkalı Osman Solakoğlu Spor Kompleksi Tarih : 04-16.03.2019 Katılım ücreti
  Kursun yapılacağı yer : Halkalı Osman Solakoğlu Spor Kompleksi Tarih : 04-16.03.2019 Katılım ücreti
 İSTANBUL WUSHU KUNG FU 1-2-3- 4-5. DUAN SINAVI    YER:HALKALI OSMAN SOLAKOĞLU SPOR SALONU (02-03 MART