JEET KUNE DO KULELKAVİDO BRANŞINDA İLK DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ: FERHİNG KARA

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta geleneksel olarak gerçekleştirilen 2018 Üçüncü Uluslararası Thai Sanatları-Oyunları ve Festivai’nde (At the 3rd International & Martial Arts Games and Festival 2018) Türkiye Wushu Federasyonu’na bağlı Jeet Kune Do branşında Sijo Yüksel Yılmaz’ın öğrencisi Ferhing Kara +90 kilo kategorisinde Altın Madalya alarak 1. oldu.

Kocaeli’de yıllarca İlim Yayma Cemiyeti’nin yurtlarında kalarak bir yandan lise bitirip diğer yandan Jeet Kune Do sporu yapan Ferhing Kara Tayland’da 57 ülkenin katıldığı dünyaca ünlü şampiyonaya katılan tek Türk olarak bayrağımızı onurla dalgalandırdı. Şampiyonada hocası Sijo Yüksel Yılmaz festivalde Jeet Kune Do branşının üç “Grandmaster”ından biri olarak yarışmaların “Head Judge”si olarak görev yaptı ve çeşitli hususlarda çok sayıdaki sertifikalarla taltif edildi. Sijo Yüksel Yılmaz’ın Şampiyonumuz Ferhing Kara ile gerçekleştirdiği demonstrasyon büyük ilgi görünce izleyiciler tarafından gösterinin uzatılması istendi. Sijo Yılmaz’ın gösterisi ayakta alkışlandı.

Dünya JKD Şampiyonu Ferhing Kara şunları söyledi: “Bangkok’ta ülkemi çok özledim. Oraların yemeklerini bile yiyemedim. Ülkem gözümde tüttü. Branşımda ilk Dünya Şampiyonu olan bir JKD’ci olmaktan mutluyum. Bu şampiyona olimpik bir havada geçti. Tayland halkı ayağa kalktı. Dünyanın her yerinden çeşitli branşlarda sporcular Bangkok’a akın ettiler. Tayland devleti her türlü tedbiri ve kolaylığı sağlayıp kendi kültürünü tanıtmakla meşgul ama organizasyonu bizzat devlet yapıyor. Adımbaşı ring kurulmuş. Tam bir festival. Biz buraya gelince bayrağımız dikildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın istediği şeyi gerçekleştirdik: Başardık. Türkiye her yerde ve her alanda başarıyı hak eden dünyanın en güzel ülkesidir. Buradan başarımda katkıları olan hocalarım Yüksel Yılmaz hocama, İbrahim Yılmaz hocama, Özcan Yılmaz hocama, Salim Ulusoy hocama, Yusuf Burgul hocama, İslam Karaaslan hocama gitmemizde destekleri olan başta İlim Yayma Cemiyeti Başkanımız Fevzi Utaş beye, Şaban Özzaim ağabeye, Fidan Yapı’nın sahibi Ergül Fidan beye, Efesanport ailesinden Okan Efe beye, koç olarak köşemde tezauratlarıyla destekleyen Oğuz Yalçın ağabeyime ve tabi başta babam olmak üzere aileme çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.”

Diğer Haberler
TÜRKİYE WUSHU KUNGFU FEDERASYONU BAŞKANLIĞI WİNG CHUN BRANŞI (-İSTANBUL-) DENKLİĞİ VE SINAVI   WİNG CHUN
TÜRKİYE WUSHU KUNGFU FEDERASYONU BAŞKANLIĞI WİNG CHUN BRANŞI (-ANKARA-) DENKLİĞİ VE SINAVI WİNG CHUN DENKLİĞİ
  Kursun yapılacağı yer : Halkalı Osman Solakoğlu Spor Kompleksi Tarih : 04-16.03.2019 Katılım ücreti
  Kursun yapılacağı yer : Halkalı Osman Solakoğlu Spor Kompleksi Tarih : 04-16.03.2019 Katılım ücreti
 İSTANBUL WUSHU KUNG FU 1-2-3- 4-5. DUAN SINAVI    YER:HALKALI OSMAN SOLAKOĞLU SPOR SALONU (02-03 MART