TÜRK JEET KUNE DO TAKIMI GÜNEY ASYA JEET KUNE DO ŞAMPİYONASI’NDA ŞAMPİYON OLDU

TÜRK JEET KUNE DO TAKIMI GÜNEY ASYA JEET KUNE DO ŞAMPİYONASI’NDA ŞAMPİYON OLDU
Güney Asya Jeet Kune Do Şampiyonası 2017 (South Asian JKD Martial Arts Championship 2017) için Sri Lanka’ya Kağıtspor Kulübü olarak giden ekip Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Jeet Kune Do branşı İcra Kurulu Başkanı Sijo Yüksel Yılmaz, Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Abdulvahit Alagöz, JKD hakemi Mahmut Kıldize, Kağıtspor’lu JKD sporcuları Gökhan Karagöz ve Ferhing Kara’dan oluşuyor. Ekip başkent Colombo’da Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Kevin Nishantha tarafından karşılandı ve Kandy’de Royal Kandyan Hotel’de misafir edildiler. Sijo Yılmaz otele girer girmez özel misafirlere gösterilen geleneksel bir taç ile taltif edildi.
Kağıtspor bu şampiyonaya iki yarışmacıyla katıldı ve ikisi de birinci oldu. Ancak Sri Lanka daha fazla yarışmacıyla katıldığından daha fazla sayıda birincilik elde ettiği için takım halinde birinci oldu. Şampiyonaya katılımcının çokluğu o ülke ve kulüp için avantaj oluyor. Bu şampiyonlukla Türk JKD’ciler bir ilki gerçekleştirmiş oldular.
Sri Lanka’nın Hükumet yetkilileri, Colombo valisi ve belediye başkanıyla birlikte geleneksel bir müzik eşliğinde sporyuma giren Sijo Yılmaz, geleneksel mum yakma açılışından sonra yaptığı muhteşem gösteri ayakta alkışlandı. Adeta Bruce Lee gibi karşılanan ve Asya’da çok tanınmış bir isim olan Yüksel Yılmaz Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Kevin Nishantha, Dubai (UAE) Jeet Kune-Do Federasyonu Başkanı Vikith Manjunath, Pakistan Shaheen Taekwondo Academy’de Founder/Chief Instructor Mahammad Şahbaz, Sri Lanka Martial Arts Federasyonu Başkanı H.S. Jayatissa, Sri Lanka’nın popüler savaş sanatçılarından Sri Lanka Jeet Kune Do Federasyonu Chief Instructer Anur Dissanayake tarafından sürekli taltif edildi ve hiç yalnız bırakılmadı. Hatta her fırsatta kendisinden istifade edilmeye çalışıldı.
Asya Jeet Kune Do Federasyonu Genel Sekreteri Sifu Lion Vikas Gihara’nın “Yaşayan Bruce Lee” ve “İkinci Bruce Lee” olarak takdim ettiği Yılmaz’ın hızına dikkatleri çekti. Sijo Yılmaz, gösterisine 2.5 cm’lik mesafeden uygulanan Inch Punch tekniği ile başladı. Yumruğun etkisiyle yerden kesilen partneri üzerine uçtuğu sandalyeyi parçaladı. Sijo Yüksel Yılmaz ders verdiği ustalara kendi kitabını da imzaladı. Tayland, Hong Kong, Hindistan, Pakistan ve Dubai’ye seminer ve şampiyona için davet edildi.
Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Jeet Kune Do branş Sorumlusu Yüksel Yılmaz bu zafere katkıda bulunanlara teşekkür etti: “Başta Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu yönetimine ve hassaten Abdurrahman Akyüz Hocaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal’a, Kağıtspor Kulübü yönetimine ve bizi dualarıyla destekleyen herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Sınırlı imkânlarımızla kalabalık bir katılım yapamamış olsak da yarışmaya katılan iki sporcumuz da kategorilerinde birinci oldular. Güney Asya Jeet Kune Do Şampiyonu oldular. Sri Lanka’da İstiklal Marşımızı okuttuk. Bu vesileyle böyle mübarek bir ayda biz de bu başarımızı milletimize hediye ediyoruz.”

Diğer Haberler
24 Haziran Seçimlerinde  Milletimizin teveccühleriyle üstün bir seçim zaferiyle seçimleri kazanıp Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde ,ülkemizin
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi ile Yeni Gençlik ve Spor Bakanı olan Sn. Mehmet Muharrem
“15 TEMMUZ ŞEHİTLER ve GAZİLER KUPASI” İLLER ARASI WUSHU SANDA / TAOLU ŞAMPİYONASI / ÇANKIRI
 四段 YONDAN – Dördüncü DAN ADI SOYADI                        BÖLGESİ                               SINAV SONUCU EMRAH ERGÜL       
Türkiye Wushu Kungfu Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Budokaido Kyokushin Ashihara branşı Aday